Hayatinizi Ne Sekilde Degistirdi?

guineapigela

Petlebideki cogu uyenin evcil hayvani.var. Ve biliyorsunizki kus dahi hayvanlar cok buyuk sorumluluk gerektiri. Cepler yanar. Uykular kacar. Eller parcalanir:)) . Hayatiniza bir hauvam ornegin kopek girdikten sonra ne gibi degiaiklikler oldu.Hamgi huylariniz degisti? Ben bir ornek vereyim. biraksan oglene kadar uyuyabilen iradeye sahip ben. hayatima giren lopegim sayesinde sabahin korunde kaliip onu gezdirmeye cikmaya basladim. Daha gunde basladim ve buda yasam kalitemi fazlasiyla arttirdi. Sizinde cvplarinizi bekliyorum...(kopek sahibi olmaniza geek yok herhangi bir hayvaninizla edindiginiz seyleri se yazabilirsiniz arkdslar)

15 CEVAP

izmir_pet

Kendimi bildim bileli kusum kopegim kedim oldugundan degisen biseyim olmuyo hep ayniyim:)) ama tabi suan kedim mia en yakinim. O gelince daha cok sorumluluk sahibi hissediyorum tabiki dogal olarak. Tabi uyku saatlerimde fark olmuyo. Ben kedime dgl kedim bana uyuyo uyku saatlerinde :D

minnoskoss_123

Sorumluluk sahibi:) Bir hayvan sahiplenecekseniz sizde olması gereken en önemli şeylerden biri.

izmir_pet

her ne olursa olsun bir can sahiplendigimizde sorumluluklarimiz oluyor. Hastalandiginda basinda beklemek mamasini suyunu eksik etmemek. Bazi tehlikeleri onceden sezip onlem almak, ister istemez hayatimiz duzene giriyo biraz daha. Daha dsiplinli bir hayat yasiyoruz:D

Ayse_naz_G

şimdilik bizde kalmasada onu görmek için gün sayar oldum mesela hiç koşturup oyun oynamayı sevmeyen ben bir anda saatlerce oyun oynayıp koşturup salyalı öpücüklere maruz kaldım hayvanlara o kadar dikkat etmesemde (yine biraz seviyordum) 400 tane lepistesimiz olduğunda daha çok hayvansever oldum artık suda boğulmak üzere olan karıncayı bile çubukla kurtarmaya çalışıyorum :)

Ecerana

Bn de bu zamana kadar ailem ne kadar çok istemese de hayvanlar ile içli dışlı büyüdüm. 3 yıl kuş beslenmiş biri olarak söylüyorum kuşun bakımı bir çok hayvana bakmaktan daha kolay kedi sahibi olduktan sonra sorumluluklarım arttı bi yere giderken eve mi bırakıcam yoksa başka birine mi mama vitamin kum vs masrafları tüyü hastalığı hepsi gerçekten çok zorlayan şeyler ama ben seviyorum bu hayatı hayvan ile geçirilen zaman boş zaman değildir sözüne hep inanmışımdır. Bn de artık erken kalkan biri oldum. Büyük kedim bana uyardı uyku konusunda çok erken kalkmazdım ama küçük kedim öyle değil gece geç saatlere kadar oynasa da yorulmuyor Bn de o yüzden artık erken kalkıyorum.bnce herkes bir hayvan beslemeli bu sevimli dostlar ile hayatınızı birleştirdikten sonra daha kaliteli bir yaşam sürüyorsunuz ve emin olun insan kadar nankör başka varlık yok. Kedi nankör olur diyenler siz önce kendi içinizdeki fesat kötü düşünceleri Bi kenara bırakmaya çalışın hayvanlar a karşı kinleşmiş kalplerinizi temizleyin. Ne zamn annem ile tartışsak kedim gelir aramıza girer ve miyavlar bizi sakinleştirir bu hayvanlar dünyayı yaşanabilir hale getiren tek varlıklar sevginin merhametin ve emeğin en güzel karşılığı onlar. O kadar sıkıntının için de Bn onlar ile mutlu oldum. Gece yatağa yattığınız zaman herkesten gizli ağlayıp üzüldüğünüzü onlar biliyor yan oda da yatan annenizin babanızın bile haberi yokken onlar görüp hissedip yanınızda oluyorlar benim kedim bana kendini sevdirmez ama ne zaman üzülsem gelip gidip bana bakar ve yanıma yatar. Herzaman hayvan sever olduğum için gurur duydum hep de duyacağım. Bu kötülükler ile dolu Bi dünyaya gelen güzellikler onlar hayvan sevmeyenler de inş Bi gün siz de bu güzel duyguya sahip olursunuz.

izmir_pet

Ayy esracimm o kadar guzel anlatmissin kiiii:)))
Benimkide aglarken gozyaslarimi yaliyo yaa:D simdi bunlar sevilmez miiii:)))

Ecerana

Teşekkür ederim yelizcim hayvanlar o kadar güzel varlıklar ki onları anlatan kelimeler de böyle güzel oluyor işte :)

Huskylove

Sorumluluk sahibi ve daha düzenli :)

Busragokcen

Düzenli,sorumluluk sahibi,sanki kendi m doğurmuş gibi evladım olarak görüyorum. Ve çok disiplinli oldum.

batinaydogan1

Tıpkı kendi çocuğumuz gibi oldu sorumluluk sahibi olduk. Bir yere gittiğimizde aklımız evde onda kalıyor hatta bunun için odasına kamera bile taktırdım :) Ve işimden dolayı uyku saatleri kısıtlı olan uyandırıldığında ailede kavgalar çıakran ben onun geceleri defalarca beni sev diye uyandırmasına ses bile etmiyorum :)

bappatan

Uyandık. Huzuru öğretti. Eşimle ettiğimiz kavgalar kedilerimizi sahiplendikten sonra sona erdi. Ya onlar erkilenmesin diye kavga edemiyoruz ya da biz kavga etmeyelim diye onların mırıl mırıl dalgaları yayılıyor etrafa. Bunun adı huzur. Huzurun içinde zaten sevgi de vardır mutluluk da. Ne demişti Anatole France: “İnsan bir hayvanı gerçekten sevene dek, ruhunun bir yanı gerçekten uykudadır.” Biz ruhumuzu uyandırmışız, inşallah dünyada ruhunun bu yanını uykuda bırakan tek bir insan bile kalmaz...

guineapigela

Aynen oyle :)))

Anonymus552223

Butun hayvanlara karsi duyarliligim artti. Et de yemiyorum. Vegan ve hayvanlar ustunde deney yapmayan urunler kullaniyorum. Kurk giyen fildisi kullanan vs. insanlar ise dogal düsmanim oldu. Hicbir sekilde anlayis gosteremem. Bu tarz insanlarla ayni ortamda bulunmak bile istemiyorum

izmir_pet

Epiglottis gercekten sizi takdir ediyorum, cok guzel noktalara deginmissinim. Dilerim sizin gibi dusunenlerin sayisi artarr

izmir_pet

**deginmissiniz olacakti.