Kedim Asiri Tuy Döküyor

meloniko

Selamlar kedim asiri tuy dokuyor kisir degil ve uzun tuylu bir kedi yeni bebegim oldu ve kedimden vazgecmemek için herseyi yapiyorum ama malesefki oglumun alerjisi var ve salya sumuk icinde hergun ve agzindan burnundan tuy topluyorum surekli.bebegim dogar dogmaz iki ameliyat gecirdi midesinden kitleler aldılar yine kedimden vazgecmedim yine kimseciklere vermedim herkes bana delirmis gozuyle baksada oda benim canim dedim ama simdi oyle caresizimki bu bebesimin sagligida iyi degil.baskasina versem benim gibi bakamayacagini dusunuyorum Onun evde olmadigi zamani hayal bile edemiyorum zaten kuzumu kime versem zavallim depresyona girer bize aliskin sonucta ya bana bi i akil verin ben bu tuylerle nasil basa cikacagim ne yapmaliyim bi akil nolut

11 CEVAP

meloniko

Gercekten cevaplariniz icin cok tesekkur ederim her dediginizi yapicam ama su tavuklu mamadan nasil vazgeciricem bilmiyorum cildiriyor tavuga :)tekrardan tesekkurler umarim biraz olsun cozum olur

meloniko

Gercekten cevaplariniz icin cok tesekkur ederim her dediginizi yapicam ama su tavuklu mamadan nasil vazgeciricem bilmiyorum cildiriyor tavuga :)tekrardan tesekkurler umarim biraz olsun cozum olur

selamlar benim kedim de aynı şekilde aşırı tüy döküyor. hatta fotoğrafta gördüğüm kadarıyla sizin kedinizle de benziyor :) furminatörle ne kadar tararsam tarayayım kar etmiyor. taradıkça yeniden tüy geliyor yeniden yeniden ve hiç bitmiyor. acaba traş ettirmek gerekir mi? dipte belki ölü tüyler kalmıştır?benim kedim 5 yaşında ve biz 6 aydır birlikteyiz. eski sahibi 1 kere traş ettirmiş. ben somonlu mama kullanıyorum hep. pro planın. acaba bi vitamin eksikliği falan mı var mı? yakın zamanda veterinerede götürüp bi baktırcam

satinalmayin

Kedinizi traş ettirin tüy dökümüğ olmaz hiçe yakın olur böylece oda sizde rahat edersiniz sizin sağlık sebebiyle bunu yapmanız makul ve geçerli

Tek çözüm tıraş ettirmek benim kedimde çok tüy döküyordu

CemallAk

Traş ettirin mamasını değiştirin furminatör ve diğer tarakla sürekli sürekli tarayın evi düzenli temizleyin oğlunuzdan bir süre uzakta tutun doktorla danışıp alerji iğnesi veya ilacı olup olmadığını sorun 0-3 yaş aralığındaysa çocuğunuz 3 yaşından sonra alerjisinin geçme ihtimali yüksek ama yine de veterinerinizle ve kendi doktorlarınızla bir konuşun en basit çözümde mama değişip traş ettirmek

CemallAk

Çok geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun bu arada

selveroglum

orjinal furminator tarak alin ve tarayin tüy dökümü azalıyor. ben öyle yapıyorum 14 günde bir tarayarak

selveroglum

yalniz çakma olmasın orjinaller bandrollülerin fiyatı 140-150 arasi degisiyor ben 138e almıştim ***den

batinaydogan1

öncelikle tavuklu mamalardan vazgeçirin ve düzenli olarak hergün normal tarak ile tarayın. Haftada bir kez de furminatör ile tarayın azalacaktır. Ayrıca maltlar var tüy dökümü ile ilgili onlardanda kullanabilirsiniz. Ben gimcat kullanıyorum memnunum

meloniko

Oncelikle cok tesekkur eerim cvplariniz icin bebeisimiz gelmeden once bir kere tras ettirmistik ve cok mutsuz olmustu mamasini degistirdim taraklada tariyorum biraz daha azaldi evet ama malesfki hala cok ama yapacak birseyde yok hergun yarim saatten fazla tariyorum vutaminlri falanda tam yani surekli veriyorum demekki cinsi boyle .gecmis olsun dilekleriniz icinde cok tesekkur ederim.