Vet Life Mama?

bappatan

Kedim yağlı kuyruk sendromuna yakalandı. Vet Life Ultra Hypo önerdi veterinerimiz. Ancak 10 gün oldu kedim aşırı derecede ishal. Mamadan mı içtiği şuruptan mı? Çok üzülüyorum her tuvalete gideceği zaman acı acı miyavlıyor. Veteriner geçecek dedi bu mama hakkında bilginiz var mı?

10 CEVAP

izmir_pet

Vet life kullanmadik tabi ama guvenilmicek bi mama oldugunu sanmiyorum, farminanin urunu zaten ve ozellikle tedavi edici mamalar vet life. Rahatsizlik duruminda kullanilan yani. Ama su da varki tabiki her mama her kediye iyi gelmeyebilir. En iyi mama bile dokunabilir belli olmaz. Bunu guzelce vet hekiminizle konusmalisiniz brnce, sitede bu mamayi kullanan pek olcagini sanmam. Cok gecmis olsun insallah kisa surede iyilesir yavrunuz

bappatan

Evet bal kabağı haşladım tavukla karıştırdım. Hekimle teşefonda konuştum patates haşlayıp da verebilirmişim yarın da onu deneyeceğim inşallah etkisini görürüz. Teşekkür ederim hepinize. Bir hata yaptığımı farkettim mamaya geçişte alıştırmadan direk verdim muhtemelen ishali o yaptı. Ders oldu bize de hayvancağız ne yapsın midesini biz bozduk...

izmir_pet

Hmm evet ozellikle biraz hassas kedilerde direk geciste ishal veyada kan gorulebiliyor. Sindirim sistemi eskiye alistigindan sert gecis cok saglikli dgl. İnsallah ondandir ve kisa surece gecer. Cok gecmis olsun:)

bappatan

Teşekkür ederim. Kanlı olsaydı herhalde kafayı yerdim zaten şurubu içirirken mahvoluyoruz... bal kabağı verince biraz düzeldi sanki inşallah tamamen düzelir...

Benimkindede var o sorun kisir deilse kisirlastirinca azalır belki bende sorucam veterinere gidince

bappatan

Benim kedim kısır. Bu mamadan önce ishali de yoktu. Mama tüy dökümünü azalttı ama ishali gittikçe kötüleşiyor. Hasta değil. İştahı yerinde su tüketimi normal oyun oynuyo...

bappatan

Benim kedim kısır. Bu mamadan önce ishali de yoktu. Mama tüy dökümünü azalttı ama ishali gittikçe kötüleşiyor. Hasta değil. İştahı yerinde su tüketimi normal oyun oynuyo...

beautifulcat

Mamayı kullanmadım, diğer üyelerin dediği gibi en iyi mama bile dokunabilir her mama her kediye iyi gelmiyor. Fakat bu süreçte haşlanmış balkabağı, lif bakımından oldukça zengin olduğundan dolayı vermenizi tavsiye ediyorum, günlük 1 tatlı kaşığı olarak verebilirsiniz. Bağırsak düzenleyicidir. Yine de en yakın zamanda hekiminizle konuşmalısınız.

izmir_pet

İnsallah. Benim kedimde kan problemi oldugundan biliyorum olabilir yani hemen telas yapmayin, onemli olan farketmek sebebini bulup tedavi ettirmek veyada gerekeni yapmak. Ayrica veterinize sorun vermiyorsaniz kefir verebilirsiniz vetiniz onaylarsa. O da bagirsak sagligini koruyo. Ben vermiyodum iki gundur basladim ve sevdi benimki

bappatan

Yaaa bunu sorayım o zaman teşekkürler