Acil !

Anonymus813797

Sokakta bulduğum yavru gripli bir kedi vardı. Yaklaşık 1 ay önce dayanamayıp eve aldım. Veterinere götürdük. Gerekli belgeleri imzalama yetkim yok( 18 yaşından küçük olduğum için) Babam ise şehir dışında 2 hafta sonra gelecek. Kediciğe bu güne kadar elimden gelen her şeyi yapmaya çalıştım. Gribi tam yendi derken tekrar grip oldu. Eminim bu sefer de yenecek. Hatta iyileşti iyileşecek az kaldı sadece burnu aşırı tıkalı. Ne yapmamgerek bilmiyorum. Ustalık gerektiren bir yöntem varmış ama benim yapmam ona zararverebilir diye korkuyorum. Keskin kokulu( balık, tavuk, et, yumurta vb...) şeyler veriyorum. Ancak hala aynı. Öneriniz var mı( burnundan su vermek falan dışında çok tehlikeli çünkü). Çok fazla masaj yapıyorum. Umarım düzelir bebeğim...

6 CEVAP

Tam1cat

Anladım yakın olsak veteriner konusunda yardım edebilirdim. Şey önereceğim size. Vetmate uygulamasını indirin ordan veterinere soru sorabiliyorsunuz. Hem soru sorar hem yaşını belirtirsin. İllaki yardımcı olmaya çalışır oradaki veteriner

Tam1cat

Veteriner ne tür bir belge imzalatmak istedi bilmiyorum, 11 yaşımdan beri yüzlerce kedi taşıdım veterinere ama hiçbir şey imzalatmadılar. Zaten gide gele alışmışlardı da, hala bir belge ameliyat benzeri bir işlem yapıldıkça imzalatmıyorlar. Bence başka bir veterinere daha götür. Bebekler için olan vitaminlerden vermişti veteriner bize ama bu konuda da yine bir hekime danışman gerekiyor. Hangi şehirdesin

Anonymus552223

Nasil oldu kedicik? Antibiyotik veriyolar genelde soguk alginligina, igne veya surup, oyle biseyler imzalamam gerekmedi simdiye kadar

Anonymus813797

Durumu Biraz daha iyi. Çok enerjik. Nasıl başardı bilmiyorum dün merdivenlerde bağrırken buldum onu. Düşüyordu son anda tutunmuş aşşağı düşücem korkusuyla ağlıyordu. Kucağıma alınca direkt boynuma sokulup miyavlamaya başladı kuzum. Bir de sürekli kucak istiyor. Kucağıma çıkınca da patilerini ağzımın üstünde gezdiriyor. Aslında iyileşene kadar yıkamayı düşnmüyordum bu hafta mecburen yıkadım onu bu sırnaşmalarından dolayı. Tüylerini de baya dökmeye başladı. Sanırım mevsimsel...

Anonymus813797

İstanbulda yaşıyorum. Daha önce bana da imzalatmadılar ama anladığım kadarıyla kediye uygulayacakları işlemden dolayı hayvana bir şey olursa sorumluluk üstlenmemek için böyle bir uygulama yapıyorlar. Buralarda herhangi başka bir veteriner bilmiyorum. Araştıracağım. Yanıtınız için sağolun.

izmir_pet

Bazi kliniklerde kisirlastirmadan once ve bicok tedaviden once belgeler imzalatiliyor. Birsey olursa sorumluluk almamak icin, saniyorm ki oyle biseydir. İnanin hic bilgim yok cok gecmis olsun. Bende vetmate dicektim ama arkadas soylemis