Lepistesin Hamileliği

Yasinavcu42

Yaklaşık 15 gün önce bir dişi bir erkek lepistes aldım 2 3 gündür çok yemeye başladılar dün bir siyahlık yoktu karnında bu gün baktığımda karnında belirgin bir siyahlık vardı bu konuda yeniyim ama dün birşey yoktu bu gün sipsiyahtı hamile olabilir belki diye yavruları ayırmak için bir fanus ayarladım ara ara kontrol ettim en son bir saat önce baktığımda siyahlık vardı şimdi yok acaba yavruladı ve yavrusunu mu yedi diye korkuyorum sizce sebebi nedir yardımcı olursanız çok sevinirim

2 CEVAP

Gozdetemizel

Oncelikle akvaryuma canli balik bitkisi koyun.bikac minik yavrularin icine saklanabilecegi biblolardan alin.balik icin yavruluk almalisiniz.ortasinda yavrularin dogar dogmaz asagi kisma gececegi delikli plastik aparat olanlardan.disi lepistesin hamileliginden suphelendiginiz anda onu yavruluga almalisiniz.yavrulugun ortasina plastik ayraçi koyun lepisteste ustte kalsin.yavrulugun etrafina ince kadin corabinin ayak kismini kesip sarmanizi oneririm.akvaryumda baska balik varsa yavrulugun kosesinden cekip yiyolar yavrulari.oteki turlu yavruluk almazsaniz bitki ve biblolarin arasina icine saklanirlar ancak yine de omurleri uzun olmaz duger baliklar yer.simdilik bukdr bilgi aktarabilirim.bisey sormak isterseniz mesaj atabilirsiniz ozelden

Ayse_naz_G

bizimde vardı 400 tane doğurunca yiyordu başka balıkta degil anne yavrularini yiyordu olabilir