Köpeklere Süt Verdim :/

Lay

Bugün hastane bahçesinde 2-3 cocuk vardı hastanenin yakınlarında herhangi bir market yok olsada köpek maması yok en son süt ve su verdim 2 kere araştırdıö kimisi sakınca olmadığını söylüyor kimisi sindirim bozukluğuna ve ishale neden olduğunu söylüyor suanda tedirginim cocuklara bişey olmasından korkuyorum bilgisi olan cevap verirse sevinirim

9 CEVAP

DogukanMasal

İshal olurlar sadece o da 1 günlüğüne ondan sonra düzelirler devamlı süt verdiğiniz takdirde sorun yaratır ikisine de o yüzden 1 sefere mahsus sorun olmaz rahat olun

Lay

Hayır yetişkindi 2 si doğum yapmış biride erkek

Lay

İçim rahatladı saol valla gidip gelip dışkılamışlarmı diye bakıyorum anne olanı çok zayıf ne yapacağımı bilmiyorum

guineapigela

Uzun.vadede zararli

DogukanMasal

Süt yerine ekmek verin tabi uzun vadede o da zararlı migros gibi marketlerde ucuz mamalar var kuru veya yaş olarak onlardan alıp sokaktaki canlara verebilirsiniz hiç çoktan daha iyidir onlar

minnoskoss_123

Yavrulara mı süt verdiniz?

izmir_pet

Korkmayin onlar ac yazikk. Sut vermek surekli olmadigi surece iyi bile olmus, acliktan iyidir. Sut parazit yapar sindirim bozukluklarina sebebiyet verir ama bir iki icmede bisey olmaz. Birdaha vermessiniz olur biter. En azindan karinlari doymus cocuklarin. O kadar korkmayin:)

Erdmuygr986

süt ishal yapıyor 1-2 gün. yemek artıklarını verebilirsiniz sokak köpeklerine çevreyi kirletmeyecek şekilde. düzenli besleyecekseniz ucuz türk malı mamalar var verebilirsiniz.

thetensiya

En fazla 1 gün ishal olurlar ama çok verme vereceğinde de süte su karıştır sütün tadı da tamamen gitmesin :D