Pireler

merymklc

arkadaşlar merhaba kedim 5 aylık erkek 1 aylıkken sokaktan aldım veterinere gotürdüm ama damla faydalı olmadı eczaneden ilaç aldım temizledim 30 tane yakaladım sonra zararlı dendiği için geri bıraktım acaba ben bu pirelerden nasıl kurtulucam yardım edermisiniz veterinierler malesef geçiremedi evede bulaştılar çok fazlalar.

6 CEVAP

jingjing

veteriner damlasında sonra acaba damlatan yeri dokundunuz mu? ya da kedi yaladı mı ? normalde işe yarıyor çünkü . ancak eve dökülen yumurtalardan tekrar üreyebiliyorlar . ben kedimi ilk sahiplendiğinde üzerinde çok pire vardı halıları kaldırmıştım sonra sirkeli sulu bezle silince yok oldu . biraz daha internette araştırın bence

izmir_pet

Geri biraktiginiz ne anlamadim?

merymklc

kullandığım pire ilacını zararlı dıye geri bırktım

izmir_pet

Hmm anladimm. Ense damlsi her zaman isw yarar. Baska bit vete yaptirin. Ve oraya 2gun ellemeyin. İlk gunde kedinin kasimamasina ellememesine dikkat edin. Ve damladan sonra asla kednizi yikamicaksiniz. Bazen 1haftada ise yariyor acele etmeyin

DogukanMasal

evi komple temizlemeniz lazım bunun yanında aynı anda kedinizi özel pireler için olan şampuanlarla yıkamanız lazım 1-2 gün sonrasında da veterinere götürüp parazit aşısı yaptırmanız lazım bunu düzene soktuğunuz takdirde kolay kolay sorun yaşamazsınız

bulutusum

Bende aynı dertten muzdaribim, bugün gittim damla pire tasması ve kediler için zararsız ev ilacı aldım spray şeklinde evin bir çok yerine sıkıyormuşsun deneyeceğim.