Acil!Kedim Parazitten Sonra Fip Oldu

Sukurfe

Dün gece karnında bir sarkma oldupunu fark ettik sabah sabah veterinere gittik veteriner gözlerinden ve karnından fip olabileceğini söyledi.Sıcaklığı da gittikçe düşüyor bugün 36.9du.Daha da düşerse öleceğini söyledi.Sıcak su torbası soba ve battaniyeyle ısıtmaya çalışıyorum bazen ağlıyor çıkıp evi dolaşıyor sonra yine koyuyorum yuvasına.Halimiz gittikçe kalmıyor.Zaten yemek yemiyorduk zorla enjektörle ben yediriyordum halen daha öyle su içmeyi azalttı umarım su içmeyi de kesmez.Bildiğiniz yapabileceğim bir şey var mı?Ya da kedisi fipe yakalanmış kişiler yazarsa çok sevinirim.

29 CEVAP

mmuratyilmazz

kedimin kapsamlı 2 vet kliniğinde toplamda 7'ye yakın veteriner tarafından fip olduğu söylendi 3 hafta çok yüksek ateşle çok kötüydü. sabah akşam serumlar aldıi kortizon, antibiyotik, elle besleme vs. epilepsi krizi ile götürmüştüm. tüm belirtilerin fip olduğunu söylediler elisa testi s5 yani en yüksek corona pozitifi gösteriyordu. bunca fip teşhisine rağmen şimdi gayet iyi.
kimseye de boşuna umut vermek istemem ama bendeki durum böyleydi. insan çok büyük bir yıkım yaşıyor. anlatması zor. umarım sizin için de güzel günler yakındır.

Cansumuezza

fip konusunda asla tek bir veterinerle sınırlı kalmayın fip otopsi haricinde kesinlikle teşhis edilebilen birşey değil mutlaka başka bir veterinere daha gidin

Bgisan

Çok üzgünüm. Başınız sağolsun.

Gamzessven

Veterinerin bu teşhisinin çok yeterli olduğunu düşünmüyorum. Bazı hastalıkların belirtisi ortak olabiliyor. Corona testi yaptırıp teşhise biraz daha yaklaşabilirsiniz. Corona negatif çıkarsa fip değildir, pozitifse diğer belirtiler de göz önüne alınarak fip için bağışıklık güçlendiricilere başlamalısınız.Ödemini ve nefesini kontrol edin. Ödem attırıcı bazı yöntemler var. EN ÖNEMLİSİ VETERİNERİNİZİ İYİ SEÇİN

Sukurfe

Test yaptırsak bile yapabilecek bir şeyimizin olmadığını aynı tedaviyi devam ettireceğimizi söyledi.Ayrıca nefes darlığı çekmeye ufaktan başladı sanırım

jingjing

çok gemiş olsun :( umarım kediciğinizin acısını azaltacak öneriler gelir . Bu siteden fip yakalanıp kurtulan kediler gördük , umudunuzu kaybetmeyin . Kediniz hastalığa nasıl yakalandı bir bilginiz var mı?

Sukurfe

Aşılarını yaptırmamıştık 8 gün önce parazitlerden dolayı yememeye başlamıştı hemen alıp vete gittik ama geç kaldık muhtemelen parazitler kedinin bağışıklık sitemini mahvetti böylelikle kolayca fipe yakalandı

mmuratyilmazz

ısrarla toksoplazma mantar zehirlenme gibi nedenlerle aynı durumu yaşayabileceği ihtimalini söylememe ve detaylı kan testi vs istememe rağmen, dediğiniz gibi aynı tedaviyi uygulayacaklarını ve gerek olmadığını söylediler.

mmuratyilmazz

ayrıca kedimde de karnında az da olsa sarkma durumu vardı hala var. gözden ve karnından teşhis şüphelidir.

Sukurfe

O kadar olumsuz şeyler okudum ki sizin yorumunuz çok olmasa da umut verdi bana.Umarım benimki de sizinli gibi atlatır.Ayrıca çok geçmiş olsun.Tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı?

mmuratyilmazz

immun 44 denen bağışıklığı ciddi yükselten bir şurup var. ben şırıngayla (iğnesini çıkartıp) her gün 2 ml veriyordum. beslemeye ve yine şırıngayla da su vermeye devam edebilirsiniz.

Sukurfe

Veterineriniz mi vermişti o ilacı?

mmuratyilmazz

evet zaten bağışıklığı güçlendirici olarak tüm veterinerlerin favorisidir. çok fazla duydum onlardan

Sukurfe

Tamam ben de nolur nolmaz bir vete sorup kullanayım,iyilik yapcam diye daha çok kötülük yapmış olmamayayım.Tekrardan çok teşekkür ederim

Duman_1

Şimdi durumu nasıl? Çok geçmiş olsun benim bir arkadaşımın kediisned ebaşka bir kediden geçmiş fitne öldü kedisi fakat fip teşhisi bile konulsa asla umudunu kaybetme onun senin sevgine ihtiyacı var ona yalnız olmadığımı göster mümkün olduğunca çok sev ve destek çık ona