Sadece Yaş Mama İle Beslemek

aoeo10

Kedim kuru mama yemeyi bıraktı bir anda tavuk ve yaş mama yiyor sadece bundan sonra sadece yaş mama alıp versem bir sorun olur mu

11 CEVAP

Gamzessven

bence kuru mamayı komple bırakmayın.Elinizden de mi yemiyor kuru mamayı? Birkaç öğün sadece kuru mama sunduğunuzda zorunda kalıp yiyecektir anca böyle bırakabilir yaş mamayı

oglusum

yazmaktan yorulmayacagim kimse derse desin mamalardan uzak durun kendiniz evde temiz taze doğal yapın offffgff

basakinanc

Bildiğim kadarıyla yaş mamalar oldukça yağlı ve pek sağlıklı değil. Sürekli yaş mamayla beslemek yetersiz beslenmesine ve gereksiz kilo almasına yol açabilir. Evde kendiniz tavuk, patates, balkabağı vb. yiyecekleri haşlayarak yaş mamalar hazırlayabilirsiniz. Bu konuda forumda da internette de tarifler mevcut bol miktarda. Ancak ben olsaydım sürekli hazır yaş mama yedirmezdim kedime. Aç kalırsa kuru mama yemeye başlar diye tahmin ediyorum, bir de öyle deneyin isterseniz.

emreearma

alacağınız yaş mamaya göre değişmekle birlikte masraf olarak kuru mamaya göre daha pahalı gelir

satinalmayin

kaliteli yaşmama kullanmak kesinlikle kurumamadan sağlıklı ama pahalı siz evde kendiniz sebze ve tahıl olmuyan saf etten hazırlayıp verin en sağlıklı olanı bu.

srplzngl

hangi markalari dusunuyorsunuz acaba?
sizin icin protein, yag ve karbonhidrat degerlerini kontrol edip olmazsa markalara mail gondererek ogrenebilirim.

srplzngl

tabii isterseniz siz de yapabilirsiniz ama yardimci olmak isterim :)

DogukanMasal

daha pahalıya gelir kaliteli olanlardan alırsanız sorun olmaz ama çokta kaliteli olmazsa sorun olabilir kuru mamayı bırakmamanız daha iyi olur

butti

benim kedimde de benzer bir sorun var bir süre önce kusmayla başlayan bir mide sorunu atlattık hala iyileşemedi kuru mama yedigi gün mide suyu çıkarıyor kestim mamayı tavuk cigeri dışında birşey yemez bende şırıngayla yemedigi besinleri ezip veriyorum başka çarem yok et tavuk yemeyen caip bir kedi sadece iştahla yedigi şey tavuk cigeri

minnoskoss_123

Çok sağlıksız. Kuru mamayı bırakmayın, gerekirse değiştirin.

Ece012

Heralde yaş mamalar yağlı ve çok sağlıklı değil bu yüzden kuru mama verseniz daha iyi olur başka bir marka verin yemiyorsa benimkide yemiyodu ama mecbur kalıp acıkınca her türlü yiyordu