Kedim İshal Acil Yardım

6 haftalık kedi sahiplendim. Kızımı benden önceki ailesi pro plan ile beslemiş. Aldığımda ishali vardı. Mama kaynaklı olabileceğini düşünüp bonacipo mama ile pro planı karıştırıp verdim düzelir gibi oldu, sabah pro planı daha ağırlıklı koydum ve ishali iyice suluya döndü. Sizce ne yapmalıyım? Yarına kadar geçmezse veterinere götüreceğim. Bol bol su içiyor kendisi bu arada.

16 CEVAP

Duman_1

Vermeyin proplan öyleyse zaten 6 haftalıkmış daha çok minnaktır birazdaha emseydi keşke ne çabuk bırakmış emmeyi :D

Ece012

Pirinç lapasi ise yarıyor ama yemeyebilir

Anonymus552223

Süt ve sut urunleri vermiyorsunuz di mi

Kesinlikle süt ve süt ürünleri vermedim vermiyorum da. Annesi sokak kedisiymiş doğum yapınca eve alınmış, evden kaçma girişimlerinde bulunduğundan yavrularını 6 haftalıkken sahiplendirdiler :) pro plan vermeyeceğim umarım mama kaynaklıdır, korkuyorum. Şuanlık yapabileceğim bir şey var mıdır :(

Bu arada 1 hafta önce iç dış parazit oldu

Haşlanmış tavuk göğsü yedirin

Tamamdır yarın alıp deneyeceğim umarım işe yarar :(

Evet yemiyor pirinç lapasını :( kumuna gidiyor eşeliyor miyavlıyor ama kakasını yapmıyor şimdi de :(

Sselin1

Çok küçük oldugu icin sindirm sistemi hassas henuz pirinc lapasıyla tavuk gogsunu birlikte verin pirinci haşladığınız tavuk suyu ile pişirin hatta bu şekilde yiyecektir. Haşlanmış patates ile de verebilirsiniz. Imkaniniz varsa duzenli olarak ev Yoğurdu içirin ishale iyi gelir hem de sıvı kaybını önler. Bunlara ek Reflor alip kullanabilirsiniz nasıl kullanacaginizi veterinerinize danişabilirsiniz

Teşekkür ederim dediklerinizi yapacağım yarın, az önce kakasını yaptı ancak son damlasında biraz kan geldi. Açıkçası şuan aşırı endişeliyim

Anonymus552223

Alakasiz olacak ama butun yavrular sahiplendirildiyse annenin memesinde sut birikcek. Keske teker teker verselermis. Sut birikmesi iltihap ve ölume sebep olabilir. Benin de evde baktigim yavrulu sokak kedisi vardi, disari cikip geliyodu gene.

Hiç düşünmemiştim bu yönden haklısınız.

bappatan

Mama değişiminde ishalinin düzelmesi 20 günü bulabiliyor. Aynı sorunu ben de yaşadım 3 gün bal kabağı haşayıp tavuk dittim verdim normale döndü veteriner yaş mama yerine bunu verebilirsiniz demişti her güne 1 çay kaşığı bal kabağı

bappatan

Tatlı kaşığı olacak pardon.

bappatan

Benim kedim patates yemediği için balkabağı verdik biz bir de patates kabız yaparken bal kabağı bağırsak florasını düzenliyor o yüzden kediler için faydalı ND mamaları da içinde balkabağı bulunduruyorlar.