Kedimin Ağız Kenarında Şişlik Var

aleynadmrc

Merhabalar,
Kedimin ağızının kenarında sağ üst dudağında şişlik var ve dokunduğum zaman rahatsız olmuyor. Konu ile ilgili bilsi olan yardımcı olabilir mi? En kısa sürede veterinere götüreceğim korkuyorum ona bişey olur diye

8 CEVAP

aleynacamgoz

benim kedimde de küçükken bu tarz bi şey olmuştu şişmişti darbeden dolayı dedi veteriner oyun oynarken kayıp kayıp duvarlara çarpıyordu büyük ihtimal o ara oldu, belki sizinki de öyle bi şeydir kötü düşünmeyin ama yine de bi hekimin görmesi yararlı olur.

izmir_pet

Cok gecmis olsun. Benim tavsanimda vardi ayni yerde yanaginda ve az az sisti git gide bayagi buyudu. Tavsan oldugundan cok bilgili dgldi gittigim veterinerler. Bulundugum yerdeki her vete gittik anca biri ilgilendi ama kurtaramadik tabi tavsan olunca zor malesef. Bizimki apse tarzi biseydi, iltihap toplamis icinden. O zaman bize soylenen, icten yedigi ictigi bisey batmis olabilirmis, veyada dislerinde bir sorun olup siskinlige yol acabilirmis. Sebepsiz apse cikabilirmis. Sizinki nasil bisey acaba? İcinde iltihap olabilecek biseye benziyor mu veyada bisey batmis olabilir mi yerken?

izmir_pet

bu arada yanlis anlasilmasin bizim durum cok farkliydi, hani kotu dusunmeyin. Veterinere goturdugunuzde basit biseydir ve iyilesir merak etmeyin

aleynadmrc

Merhaba, bilginiz için çok teşekkür ederim sert bir şişlik ama parmağım ile ittirdiğimde sağa sola kayıyor hareket ediyor

aleynadmrc

Merhaba, bilginiz için çok teşekkür ederim sert bir şişlik ama parmağım ile ittirdiğimde sağa sola kayıyor hareket ediyor

izmir_pet

Hm o zaman kitle tarzi bissydir. Bahsettiginiz saga sola kayan, yaklasik nohut tanesi kadar bi kedimde olmustu benim ama vucudundaydi ve gecmedi kitle olarak kaldi. Belki bisey dokunmustur, alerjiden kaynaklanabiliyormus. Vetmate uygulamasi var. Obu indirip veterinere sorabilirsiniz. Ama bekletmeden veterinere goturun tabiki, herseyde en onemlisi erken teshis. Cok gecmis olsu

Starr

Benim tavşanım da da oldu lütfen bilgi verir misiniz? Gittiğiniz veteriner hangi işlemi uyguladı

oslo

Merhaba, sorun neymiş öğrenebildiniz mi benim kedimde de benzer bir şey gözlemledim de, aradan yıllar geçmiş kusura bakmayın soruyorum ama 🙏