Kedi Isırması

Merhaba üç gün önce 1 buçuk aylık bir kedi sahiplendim. Şuan kedim ishal. Elimle mama yedirirken elimi ısırdı ve sanırım derine battığı için kanadı. İnternette kuduz aşısı olmam gerektiği yazıyor. Kedim henüz küçük olduğu için kuduz aşısı olmadı. Şimdi aşı mı olmam gerekiyor, olayın üzerinden iki gün geçti elimde bir şişme vb yok

31 CEVAP

Cansumuezza

ay saçmalamayın arkadaşlar yaa hayvan kuduz olsa anlsşılmazmı burda evhamlandırıyosunuz insanları

Cansumuezza

valla yeliz bende gülüyorum artık bu petlebide kafayı yememek elde değil bazen insanlar ciddimi diye düşünmüyo değilim

Melis12sb

Artık istanbulda kuduz vakası bile görülmüyor hele kedilerde hiç görülmüyor.Hastaneye gitseniz bile kediyi bir kaç gün gözleyin göremezseniz gelin yapalim diyorlar.Aşılar gerçekten ağır yani.Durduk yerde de olmaya gerek yok.İstanbul dışında yaşıyorsanız bilmiyorum ama artik büyük şehirlerde kolay kolay aşı yapmıyolar siz evhamlanmazsanız.Ha bilmediginiz bir kedi veya köpek durduk yerde gelir sizi ısırır onda zaten insan kendi de panik olur direk gider yapılır onun dışındakileri doktorlar bile gereksiz görüyor

Ece012

Bende 2 aylıkKen almıştım benimde elimi ısırıp kanatmisti ve aşı olmamıştı aradan 4 ay geçti bişey yok

Ece012

Bende 2 aylıkKen almıştım benimde elimi ısırıp kanatmisti ve aşı olmamıştı aradan 4 ay geçti bişey yok

Ece012

Bende 2 aylıkKen almıştım benimde elimi ısırıp kanatmisti ve aşı olmamıştı aradan 4 ay geçti bişey yok

Ece012

Bende 2 aylıkKen almıştım benimde elimi ısırıp kanatmisti ve aşı olmamıştı aradan 4 ay geçti bişey yok

Ece012

Bende 2 aylıkKen almıştım benimde elimi ısırıp kanatmisti ve aşı olmamıştı aradan 4 ay geçti bişey yok

Ece012

Bende 2 aylıkKen almıştım benimde elimi ısırıp kanatmisti ve aşı olmamıştı aradan 4 ay geçti bişey yok

Ece012

Bende 2 aylıkKen almıştım benimde elimi ısırıp kanatmisti ve aşı olmamıştı aradan 4 ay geçti bişey yok

Ece012

Bende 2 aylıkKen almıştım benimde elimi ısırıp kanatmisti ve aşı olmamıştı aradan 4 ay geçti bişey yok

izmir_pet

Arkadaslar abartmaya ne ggerk var yaa ben bunlara guluyorum:DD
Benim kedilerimin kuduz asisi yok ve kendim de asili olmadigima goree:D hergun isiriliyorum. Daha bugun yuzum kanadi dudagim yirtildi ama nolucak...
Sokakta hic tanimadigim hasta kediler bile isiriyor ve biseycik olmuyor. Kediniz isirinca nolur ki? Kedi sahibi herkesin hergun yasadigi durum. Ayrica ishal yavru kedilrrin neredeyse hepsinde cogunda var

Teşekkürler her birinize cevaplar için.. veterinerimizle görüştüm sorun olmayacağını söyledi.

Cansumuezza

valla öyle yeliz sokaktakilere sarılıyorum bende ölürmüyüm acaba :D

Tugce66

Merhaba kuduz aşılarının prosedürleri çok ağır şöyle
5 doz aşı vuruşuyorsun belli aralıklarla eğer aşıyı düzenli vurdurmazsanız eve jandarma falan gönderiliyor
Ve aşılar çok ağır benim başıma geldi yavru kediyi kurtarcam diye neler çekti be
çok ağır aşılar