Kedim Neden Böyle Yapıyor?

Kedim 5 aylık erkek british, 2 kere minderine işedi yıkamama rağmen. Bugünde yatak odasında yatağımıza işemiş çok kızdım. Bilmiyorum anlar mı? Neden böyle yapıyor?

5 CEVAP

Gamzessven

Kızmayın mart ayındayız. Küçük olsa da 5.ayda da kızgınlığa giren kediler oluyor sanırım sizinki de girmiş. Kendince kokusunu bırakarak dişi kedi çağırmaya çalışıyor :) içgüdüsel bir şey yani doğaları böyle. Biraz sabredin 1-2 ay daha büyüsün ve kısırlaştırarak onu da kendinizi de bu stresten kurtarın

Hiç çifleştirmeden kısırlaştırırsam sağlığına zararı olur mu?

gozdeyilmaz

büyük ihtimalle kızgınlığa girmiştir ya da giriyordur bu dönem böyle geçecek kısırlaştırana kadar alışmanız lazım başka yapacak bir şey yok maalesef evde ki köşelere ya da aklınıza gelmeyecek yerlere çişini yapacaktır

Gamzessven

Daha önce de sormuşlardı gördüğüm kadarıyla çiftleşmeden kısırlaştırılmasında bi sakınca yok demişlerdi. Zaten niye olsun ki biraz şehir efsanesi gibi

Bilmem doğasıyla oynuyoruz o bakımdan