Kedimin Tam Alışamaması Ve Dışarı Özlemi

cagrii

Merhaba, buraya daha öncede yazmıştım. Sokaktan bir kedi sahiplenmiştik fakat bize bir türlü alışamamıştı, sokakta ne gördüyse yavrum. Şu an kırk takla atıp kucağımıza alıyoruz ama hala kaçıyor tıslıyor tırmalıyor. Sürekli cam kenarlarından dışarıya bakıyor. Hayvancağızın düzenini mi bozduk iyi mi ettik kötü mü ettik anlamadım. Ne yapmam lazım onu da bilmiyorum. İç dış parazit aşısı yapıldı ve 2 hafta olacak zaman zaman kaşınıyor bit pire durumu söz konusu mudur hala? Varsa ne yapmalıyım?

13 CEVAP

cagrii

Ömrü uzun olsun, mutlu olsun da minnoş olmasa da olur. Üzüldüm sadece sürekli dışarıya çıkmak istermiş gibi davranıyor.

Anonymus552223

Surekli disari bakmasi disari ozlem gibi degil, disarda hareket var o da izliyor tv gibi. Kisirlastirin. Er gec alisir size. Bir de bazi kediler cok minnos olmayabiliyor. Sevdirmeyebiliyorlar pek

Anonymus552223

Kedi sahiplenirken tercihim hic disarsini gormemis ama bir sekilde disari atilacak kedilerden yana olurdu ama almissiniz artik. İsterseniz tasmayla falan gezdirin korkmazsa, ama panik bir kediyse korkar

Gamzessven

Hayır ya sokaktan 3-4 yaşında kedi sahiplenen arkadaşlarım var gayet alışıyorlar eve. İlk tercihimizin evde doğmuş kediler olması gerektiğini düşünmüyorum. Kısır değilse şu an kızgınlıkta olup kedileri görünce meraklandığı için miyavlıyor olabilir. Yaşı kilosu uygunsa kısırlaştırın. Kucağınıza almanızı istemiyorsa almayın. oyun oynayıp oyalayın dikkatini dağıtın çıkmak istediğinde. Kedilerin köpekler gibi tasmayla gezmek isteyeceğine pek emin değilim zaten sizinki dışarıya alışık olduğundan tasmaya bağlı olmak istemez, dışarı istediğini de köreltmez diye düşünüyorum

Gamzessven

Alışma süreci kediden kediye değişir siz bol bol güveninizi kazandırmaya çalışın istemediği şeyleri yapmayın o geç de olsa alışır :)

izmir_pet

Disaridan geldigi icin tabiki ev kucuk geliyor, cikmak istiyor ve merak ediyor. Ayrica kisirlastirildiginda bu istegi iyice azalicak. Kediniz kizginliktaydi, onunda payi var cikmak istemesinde

izmir_pet

ama merak etmeyin evde kalmasi onun icin en iyisi guvenlisi sagliklisi. Sakin sokaga cikarmayin bile. Ayrica pire varsada 1haftada en gec, gecer

cagrii

Öksürme hapşırma gibi sesler çıkarıyor şimdi de 2 haftadır evde nasıl hasta olabilir bir şey mi yuttu acaba

cagrii

Öksürme hapşırma gibi sesler çıkarıyor şimdi de 2 haftadır evde nasıl hasta olabilir bir şey mi yuttu acaba

izmir_pet

Ogurme gibimi? Kusacak gibi mi yani?

Cansumuezza

benim kedim hiç sokak görmedi yinede en sevdiği yer cam doğal trlevizyon cam kenarı onlara. ellemyin baksın izlesin bu özlem anlamına gelmiyorki . öğürmeside tüt yumağı kusacak olabilir

cagrii

Bir iki yere yaptı geçti aynen öğürme gibi. Göz çapağı falan var sürekli.

izmir_pet

Buyuk ihtimalle tuy kusmaya calisiyordur. Malt almaniz gerekli tuy yumagi icin