Kedi Tecrübesi Olanlar Lütfen Okusun

Bulutoglan

2 hafta önce 3-4 aylık bir kedi sahiplendim. Ancak çok hareketli ve tırmalama, ısırma huyu var. Kedi eğitimi konusunda tecrübesizim. Ailem eşyalara zarar vermesini ve tüylerini çok sorun ediyor. Tüyünü bir şekilde önlerim ama tırmalamasını ne yaptıysam engelleyemiyorum. Kedi tecrübesi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.

6 CEVAP

Gamzessven

Şu an o bir bebek kedi. Çok hareketli olmasaydı bir problem olurdu yani gayet normal ısırması,tırmalaması. Kedi tırmalama tahtaları var onlardan alıp eşyaları tırmalama isteğini azaltabilirsiniz. Yine peluş fare falan alın ısırsın enerjisini atsın. Aileniz büyük ihtimalle alışınca bu sorunları gözardı edecek. Tüy konusunda da mama çok önemli. Doğru mamayı bulduğunuzda tüy dökülmesi baya azalıyor

Eğer tırnakları uzunsa veterinerinize kestirin

mialipa

Bebeğinize tırmalama tahtası alın ve tırnakları uzunsa keserseniz çok daha rahat edersiniz. ayrıca onunla oynayıp enerjisini atmasını sağlarsanız bir problem olacağını sanmıyorum

Anonymus552223

Tirnak keserken cok dikkat edin, tirnak kesme videolari var izleyin, derin kesmemelisiniz. Suan en deli zamanlari ilerde bu kadar olmayacak. Ama tirmalama konusu maalesef devam eder, kedi sahiplenenler bunu goz onunde bulundurmaliydi.

Sselin1

Malesef tüy problemi de tırmalama durumu da az da olsa devam edecektir tırmalama içgüdüsel bir sey ve kedileri eğitmek pek kolay degil tırmalama tahtasına alıştırın ama bu sadece tirmalama tahtasini tirmalayacagı anlamina da gelmiyor malesef her kedi aynı olmuyor. genelde kediler degişmiyor ama biz onları çok sevdiğimiz için kabullenmek durumunda kalıyoruz umarım aileniz de onu çok sever

Bulutoglan

Önerileri dikkate alacağım, herkese yorumları için teşekkür ederim.