Kedim Hiç Tüy Yumağı Kusmuyor

mialipa

Arkadaşlar merhaba, 11 aylık bir kedim var. bu zamana kadar yaklaşık 5 6 aylık iken tüy yumağı kustu. ondan sonra hiç kusmadı. veteriner dışkısı ile atıyordur dedi. ben midesinde kalır diye endişeleniyorum. sizce normal bir durum mu?

8 CEVAP

Ben bu kedi işlerinden pek anlamadım biriniz kusmasindan biriniz kusmasindan şikayetcisiniz . Normalde hangisinin olması lazım?

Sselin1

Benim kedilerim de dışkı ile atıyor kusmaması daha iyi zaten malt macunlarının amacıda bu. Midesinde birikmiyordur öyle bir durum olsa iştahsızlık yaşar öğürüp kusmaya çalışır böyle bir durum var mi?. Biraz iğrenç ama dışkısını incelerseniz tüyleri görebilirsiniz :))

rumeysaass

Endiselenmeyin bizim kizimda bir bucuk yasinda toplamda iki kez kustugunu biliyorum tabi biz tuy topagi icin macun kullaniyoruz siz de kullaniyorsaniz endise etmeyin

Biriniz kusmasindan biriniz kusmamasindan olacakti

Sselin1

Kediler tüylerini kusarak ve dışkı yoluyla vücudundan atar ikisi de normal ama kusma durumunun çok sık olmasır kedi icin yıpratıcı oluyor dışkı ile atabilmesi daha kolay bunun için kullandiğimiz macunlar var hatta. Nadir görülen durum ise kedinin tüylerini vucudundan 2 yolla da atamaması midesinde birikmesi soran kişi bu yuzden kusmamasını sorun etmiş

PsLuna

Benim kedim eve geldiğinden beri hiç kusmadı. Macun da kullanmıyorum. Kısa tüylü tekirler de çok sıkıntı olmuyor. Yoğurt çok iyi geliyor.

mialipa

hayir öyle bir durum yok. evet sık sık dışkısını kontrol ediyorum aslında ara ara biraz tüy görüyorum ama yine de endişe diyordum. yorumunuz için çok teşekkür ederim:)

Ok yanlış anlaşılmasın bilmediğimden sormuştum