Aşı Sonrası

Kedim de vitamin eksikliği vardı. 15 gün hap ve malt kullandık 3 gün sonrada veterinere gittik yani dün. Veterinere gidene kadar tekrardan üç gün içinde kum yemeye başladı dun goturunce ic dış ve karma 1 aşısı yapıldı (aşı zamanı gelmişti) yine 10 adet hap ve macuna devam edicez ilk sorum bu karma aşının etkisi ne zaman geçiyor arkadaşlar dün 5.30-6 gibi yapıldı kedim hala halsiz ilk aşısıda değil bu ikinci. Diğer sorum vitamin değerleri için dedigim gibi malt ve hap veriyorum siringayla ödül cubuguda aldim onu da yiyor. Gece verdim yedi suan pek halsiz uyuyor endişeleniyorum birşey olucak diye birsuru hastalık atlattı hayvan korkutuyo beni :/

6 CEVAP

PsLuna

Her kedinin bünyesi farklı. Vitamin eksikliği varsa bağışıklığı normale göre daha azdır. O yüzden aşı ağır gelmiş olabilir. Sadece halsizliği varsa endişelenmeyin. Tamamen sağlıklı kedilerde bile aşı yam etkilerinin kaybolması 24 saati buluyor. Biraz daha gözlemyin. Geçmiş olsun

Bgisan

Bize 3 gün sürebilir dedi. Ama bu süreyi geçerse hemen gelin demişti. Şükür bişey olmadı.

Yemesinde içmesinde tuvaletinde bişey yoksa yada daha garip bişeyler bekleyin bence.

Seyden de korkuyorum kum birikirse mideyle bagirsakta o zaman **** yedik. Tuvalete girmek isteyince başında bekliyorum cisi mi geldi yoksa kum yemeyemi gidiyo diye yemeye basliyosa cikartiyorum hemen napayim ufaktanda olsa yiyor. Migrosta şu palet kumlardan varsa ondan alicam

PsLuna

Kum yeme olayı alışkanlık gibi kalmış onda sanki. Ben kum değiştirmeye başlayınca kedim kumunda oynamaya yuvarlanmaya başlamıştı. Başında bekleyince daha kötü oluyor. Çünkü izlenirken tuvaletini yapmak istemiyor. Çıkarıp aldıkça da oyun haline getiriyor daha çok kumda oynuyordu. Internetten bulabildiğim herşeyi denedim işe yaramadı. Hatta kakasını yapıp gömüp onun üstünde bile yuvarlandı bi keresinde. Valla tamamen kendi çözümüm ne kadar doğru yaptım bilemiyorum. Kumunu daha az temizledim ve oynamaya başladı anda küreği elime alıp toplaklanmış çişini kakasını kumunun üstüne çıkardım koydum. Fark etmesini sağladım. Onları kokladı gömdü çıktı. İki gün böyle devam etti her kuma gidip oynadığında yukarı açığa çıkardım. Onaları gömdü tekrar çıktı. Öyle öyle vazgeçti. Sizde bi deneyin. Kendi kokusunu alırsa kumunu yemek istemeyecektir bence.

Ama vitaminlerini alırken 15 günün sonuna doğru yemeyi kesmişti. Mamayi az yiyor benimki her gün tavuk yerdi. Demin siringayla vitaminini verdim yine mama yedi ama oturup duruyor düşünüyor karma aşı yüzünden. Yarin da aynı olursa goturucem hemen çok korkuyorum ya

Biraz sıkıyorum sizleri ama kusura bakmayin arkadaslar insan sevdiğine birşey olsun istemiyor. Benim oğlanın bide birşeye alerjisi var onu anlamaya çalışıyoruz ya tavuk eti ya mama yada kum. Suan tavuk eti vermiyorum 10 gün bekliycez. Kum içinde napabilirim bilmiyorum palet kumuda yerse yandık. Mamaya alerjisi varsa mama vermem o kolay malt ile vitaminler illaki dengelenir :(