Kedim Gece Ustumu Atliyor

Yagmur87

4 aylik kedi yawrum gece yatagimin ucunda benimle uyuyor ben yatarken ustume atliyo isiriyo basta cok tatliydi ama artk korkmaya basladim tam uykuya dalarken atliyo isiriyor. Odadan atmakta istemiyrum miyavliyor uzuyuyorum. Yaptigi sey normalmi yardim edin lutfen

4 CEVAP

oracledeveloper

Yaptığı şey gayet normal. O bir çocuk ve oyun oynamak istiyor :) Sadece uyku saatleriniz biraz uyuşmuyor sanırım. Herşeyin bir saati olduğunu ona öğretmeniz gerek. Onunla aynı odada uyumak sizi mutlu ediyorsa;uyuduğunuzda size zarar verecek hareketler yaptığında cezalandırmalısınız. Bu sadece uykunuzu böldüğü ya da size zarar verdiği o an için değil;her zaman için. Buna eğitmek diyoruz bildiğiniz üzre. Neleri yapmaması gerektiği konusunda eğitebilirseniz birlikte çok daha mutlu olabilirsiniz.

PetlebiAlisveris

kediler günde 16 saat uyurlar eve geldiğinizde normalden biraz daha fazla ilgi gösterip yormaya çalışın o da sizinle beraber kesintisiz uyur gece, kedilerin davranışları çok uzun süre devam etmiyor genelde benim kedim 2 ay ayak ucumda yattı 2 ay kaloriferin yanında kısacası nereyi beğenirse orada uyuyor

patkam

benim kedimde 3,5 aylık erkek.....aynı durum bendede var....umarım bilen biri yorum yazar

Yagmur87

Bagrinca yada burnuna falan vurunca uzuluyorum ama artik ceza vermem gerek sanirim yoksa gece uykusuzluktan sabah ise gec kaliyorum