!!!Yardıım!!! Kedim Sürekli Kusuyor???

Elocann

Kedim aralıksız her gün kusuyor. Bazen günde üç defa kustuğuna şahidim. Günü uyumakla geçiyor, yemeğini yemesinde suyunu içmesinde problem yok. Her gün kakasını düzenli yapıyor. Her gün onu tararım. Akşamları da oyun oynamaya meyilli. Yani yaşantısı normal. Ama kusması beni endişelendiriyor. Nedenini ve çözümünü yok mu bilen... sahiplendiğim minnağım 7 aylık erkek scottis fold.

8 CEVAP

smgbkrccc

Mama değişikliği yaptıysanız ya da iki mamayı aynı anda veriyorsanız o da yapabilir. Bende aynı sorunu yaşadım çünkü haftada dört beş kez kusmuştu ve telaşlanmıştım mama değişikliği sırasında olmuştu. 1 aydır herhangi bir sorun yok. Ya da mutfakta başka bir şeyler aşırıyorsa midesini bozuyordur hep, benimki mutfak kapısını açtığım an mutlaka girip kaşla göz arasında yiyor sonra öğürüyor, olabildiğince uzak tutmaya çalışıyorum ama kapıyı açıp kendi giriyor bazen o zaman engelleyemiyorum. Bu sadece benim bizzat yaşadığım bir sorun ama veteriner bulup bir şekilde götürmenizde fayda var, o cinslerde genelde genetik hastalıklar olabiliyor çünkü inşallah sebebi benim bahsettiğim basit nedenlerdendir.

PsLuna

Ya kızcağız doğu görevindeyiz ilçedeyiz demiş. Hemen götürebilse zaten götürür. Neyin kafasını yaşıyorsunuz? Bilginiz varsa yardımcı olun yoksa susun. Her şeyde bi yargılama, yaftalama. Kaç kere doğunun ilçesinde yaşadınız? İnsan yeri gelir ha deyince kendisi için gidemez ile. Bilip bilmeden konuşmayın.

Ecerana

Her gün kusması bnce ciddi Bi durum Bi veterinere gitmelisiniz bnce. Soğuk dolaptan çıkmış Bi yiyecek mi verdiniz acaba ya da soğuğa mı çıktı üşütmüş olabilir belki ama hergü kusması garip

Ecerana

Her gün kusması bnce ciddi Bi durum Bi veterinere gitmelisiniz bnce. Soğuk dolaptan çıkmış Bi yiyecek mi verdiniz acaba ya da soğuğa mı çıktı üşütmüş olabilir belki ama hergü kusması garip

Burada cevap aramak yerine veterinere götürün.

mmuratyilmazz

bu kusmalar hızlı bir şekilde sıvı kaybına -dehidrasyon- neden olabilir ve maalesef çok geç olabilir.

Elocann

Bulunduğum ilçede veteriner yok, doğu görevindeyiz, var ama sadece inekle koyunla falan ilgileniyor, aşısı bile Adanada yaptırılıyor ancak

Cansumuezza

Veterinere gitmeye ne dersiniz acaba????