Şiddetli Kavga..

Cldkgkcs

8 aylık dişi bi kedim var birkaç defa başka kediyle karşılaştı resmen delirdi ve üstümde kokusu kaldı diye bana bile saldırmıştı o konuda çok hırçın olduğunu düşünüuodum ama bu kadarını değil...

Bundan yaklaşık 2 ay önce yolda perişan halde yaralı bi bebek buldum aldım, tedavi sürecinde 20 gün kadar zaten o kedi banyoda duşakabinin içinde kaldı bu sürede kızım onu görüyordu gidip sürekli kükreyip gözdağı veriyordu eve yavaş yavaş çıkardım internette söylenen herşeyi eksizsiz yaptım kısaca. Kızım önceleri biraz pataklayıp bırakıyordu, kumunu ve odasını çok kıskanıyordu.. Bir haftadır bu pataklama ısırmayla beraber oluyo yavrunun üstüne çıkıyo yuvarlanıyorlar boğazından tutuyo falan şiddetli bi kavgaya dönüştü.. Şu zamana kadar umudum vardı dediğim gibi 2 ay geçti artık hiç bi umut yok ve durum daha kötüleşti.. Diğer kediye sahiplendirme açtım sonradan vazgeçtim bakımı zor bi kedi hasta diye ona da bakıcaktım ama annem ver bu kediyi burda dayak yiyip duruyor rahat bi yuvası olsun diyor bende arada kaldım artık..

O yüzden burda yazılanlar benim için çok yararlı olacak arkadaşlar. Lütfen bilgisi tecrübesi olanlar yazsın şimdiden teşekkürşer

9 CEVAP

izmir_pet

İkisine ayri oda verin. Omceki kediniz her zamanki odasini digeriyle paylasmasin. Ve tabii ozellikle kumunu. Diger kediye ayri bir oda yapip, kumunu ayri koyun mutlka. Yoksa sizinki isgal edildigini dusunup kiskanir. Kendi kedinizi daha cok sevin, sevginizin azaldigini dusunmesin

Anonymus552223

Bogazindan tutmasi siddetli kavga anlamina gelmeyebilir. Anne kediler de bazen yavrularina boyle davraniyo ogretmek icin. Kediler genelde birbirine alissa bile can ciger olmuyorlar ve bu tarz oyunlar gorulebiliyor. Ben annesiyle bile ayirmak zorunda kaliyodum bazen birbirlerine yaptiklarini gorsen dusman sanirsin. Fakat avina yaptigi hareketleri yapiyor. Siz yine de siz yokken ikisini ayni odada birakmayin yeter

izmir_pet

Oyun sanabilirsiniz fakat ben kendi kedilerimden biliyorum muhtemelen oyun dgl. Benim kedim digerinin boynundan yakaliyor ve biz bile biraktiramiyoruz. Kac kez yaraladi hayvancigi. İstemediyse saldiriyor evt malesef ki oyun dgl. Oyun olsa arkadas anlardi

Anonymus552223

Siz yokken ayni odada birakmayim dedim zaten. Bir de kisir degillerse daha cok rekaber olabilir. cinsiyetleri ne

izmir_pet

Benimkiler disi disi, ve mumkun dgl diyorsunuz ama o zaman kavgalarina katlanicaksiniz. surekli gozetim altinda tutucaksiniz. Biyeri giderkn ayri odalara koyucaksiniz. Onceki kedinizin kuma girmesi demek, isgal edilmesi demek. Kimse davetsiz misafirden hoslanmaz ve alisamadan herseyini paylasmaz. Paylastikca onu dusman olarak gorucek. Netten de arastirirsaniz kum en kritik nokta

Cldkgkcs

Sevgi konusunda dikkat rdiyorum öyle hissettiğini düşünmiyorum ama kumları aynı.. Önce yavrunun ayrıydı benimki gidip ona yapmaya başladı diye onu kaldırdım ben, evim küçük çok ayrı alanları olmuyor belki o yüzden sıkıntı oluyodur.. Ama bu bu kadar anlaşmazlığın sebebi olmasın ya :(

izmir_pet

Ayni kuma gittikleri surece rekabet artacaktir bilginiz olsun

Cldkgkcs

Herşey tamam ama kumu ayırmam o kadar zor ki.. Zaten küçük de oraya alıştı şu an yrni kuma gideceğini sanmıyorum..
Bi çare bulmaya çalışıcam izmir pet en çok kumda sıkıştırıyor çocuğu zaten girip çıkartmıyor yolunu kesiyor.. Yok oyun değil üstüne çıkıyor çocuğun boğuşmaya başlıyolar ağlatıyo kurtulduğu gibi kaçıyo küçük..

Cldkgkcs

Epiglottis benim kedim dişi kısır küçük olan erkek