Barınaklar Hakkında

Gamzessven

Arkadaşlar bugün barınağa gittim. O kadar kötüyüm ki hala kendime gelemedim. Evet barınaklar hep kötü diyoruz ama gidip görmek çok başkaymış. Belediyeler tedavi ediyor diye çağırıp gönderdiğimiz kediler kuş gibi minicik kafeste bekliyorlar. Kakasını çişini yapıyo saatlerce öyle bekliyo. Belki günde 1 kere temizleniyor. İçeride hava yok. yeni doğum yapmış kediler var hepsi o kadar minik ki böcek gibi. Hepsini almak istedim kimse kalmasın orda istedim. Burda soruluyor ya barınaktan mı almalıyım sokaktan mı diye. Bugün çok net barınaklara öncelik vermemiz gerektiğini anladım. Keşke sokakta çöp karıştırıp karınlarını doyursalar da o minicik kafeste kuş gibi beklemeseler. Kafalarını kafeslere sürtüyorlar,yalvarır gibi bakıyorlar. Yazarken bile kötü oluyorum. Ben bir barınağı gördüm kim bilir böyle kaç tane barınak var. Arkadaşlar bir şey yapamaz mıyız barınakların halini düzeltmek için. Bakıcı adı altında çalışan temizlik görevlileri neden işini yapmıyor neden denetlenmiyorlar. Hala çok kötüyüm

8 CEVAP

Anonymus552223

Hayatinda bir kere barinaga giden kimse hayvan satin almaz, var olan hayvanini da kisirlastirir. Oralarda sahiplendirilmeyi bekliyorlar kotu kosullarda. Dediginiz gibi barinaktan almak sokaktan almaktan daha iyi. Sokakta dogmus ve belli bir yasa gelmis kedileri hasta veya baska bir sebep yoksa almamak daha iyi.

Anonymus552223

İnsanlar bazen sokaklarinda sosyallesmis bir sekilde yolunu bulan hayvanlari barinaga yolluyor, sanki oralar hayvan cenneti saniyorlar.

Ayse_naz_G

bizim buradaki barınaklar çok iyi kocaman kafesleri var hergün gezdiriliyor ve tedavileri yaptırılıyor hepsi çok mutlu ve cins köpeklerde var

Ayse_naz_G

düzenli olarak mama bağışına gidiyoruz ondan biliyorum :)

Bi yere kadar haklısınız ancak genel konuşmayın bizim burada benim gittiğim 2 tane barınak var birisi o kadar güzel ki hayvanlar her gün gezdiriliyor gayet güzel bir şekilde besleniyorlar anlaşabildikleri arkadaşlarıyla ve kendi boyutlarındaki arkadaşlarıyla yani köpeklerle veya kedilerle aynı büyük tel kafesin icindeler her gün üç dört tane sahiplendiriliyor ancak bir de Konyaaltı belediyesi barınağı var biraz önceki anlattığın barınak onlar için cennetse bu barınakta onlar için cehennem kış gününde yerler fayans idrarlarını üstüne yatıyorlar üşüyorlar kulübeleri bile yok hayvanlar aç arada çok fark var o yüzden genelleştirmeyin bu kötü durumu

Ayşenaz hanım sizi tebrik ediyorum yaptıklarınızdan dolayı. ben de özellikle barınakları ve sokak hayvanlarına yardım ediyorum ancak gerçekten insanı çok zorluyor özellikle maddi yönden size ne kadar masraf oluyor veya ne veriyorsunuz barınakları daha ucuza geliyorsa ben de öyle yapacağım çünkü

Gamzessven

İyi barınakların da olması beni mutlu etti. Aslında normalde olması gerekeni o. Kötü olanlar çok kötü arkadaşlar dayanılacak gibi değil.

Ayse_naz_G

biz ekmek götürüyoruz bazen et çünkü kuru mama bağışı yapacak kadar zengin değiliz maalesef o kadar hayvana :D