Çocuklar İçin Kangal?

GodFroy

14 yaşındaki kızım uzun zamandır köpek istiyordu ve biz de ona bir kangal yavrusu almaya karar verdik. Bakacağımız yer, bahçe kulübe her şey tamam fakat aklımızda bir soru işareti kaldı. Şimdi bu köpek büyüyünce kızım onu zaptedebilir mi? Ona alıştıracağız köpeği yavruyken ama bildiğiniz gibi kangallar çok iri. Kızım onu gezdirirken onu tutabilir mi?

27 CEVAP

Ve büyük köpek istiyor farkindaysaniz

Mayis1

Bizim kangalımız var. Tasma takıp gezdireceğiniz bir cins değil. Özgür olmayı seviyorlar ayrıca bahçenizi ne kadar büyük bilmiyorum ama 300-500 metrekare bahçe kangal için yeterli değil bence. Ayrıca hayvancılıkla uğraşanların tercih etmesi gereken bir ırk. Bizim köy evimizde duruyor köpekler. Evin önünden koyun sürüsü geçince hemen sürünün önüne geçer akşama kadar da dönmez. Hatta bizim sürüyle koyunumuz olmadığından günlerce koyuncuların çiftliğinde kalırdı zorla getirirdik. Yaz gelince yine zaptedemeyeciğiz köpeğimizi. Ben başka bir ırk tercih etmenizi öneririm.

Ben 17 yaşındayım profilimdeki kopegim niki onu bile zor tutuyorum tabi huyu kötü benimkinin habire cekistiriyor

Sizde Antalya da yaşıyorsunuz gelsin denesin benim köpekleri tutmayı tutabileceği tek köpek sus köpeğim foxdur diğerlerini ben zor tutuyorum bence cocker veya husky gibi daha güçsüz köpekleri tercih etmeli bu arada Antalya nin neresindesiniz

minnoskoss_123

Bilmiyorum ne kadar yanıldığımı. Yine de. Aslında bence de başka bir cins daha iyi olur köpek için.

minnoskoss_123

Soruyu soran kişi köpeğin güçlü olup olmamasıyla ilgilenmiyor @Mehmet_Turkoglu. Her konuya kendi açınızdan bakmayın. Bazı arkadaşlar yanlış anlıyor:)

minnoskoss_123

Benim bir arkadaşım var. 12 yaşında ve Alman Kurdu var. Zapt ediyor. Eğitiyor. Gayet uyumlular fakat bu durum köpekten köpeğe değişiyor. Ayrıca köpeği herşeyi parçalıyormuş:) Siz yine kolay bir köpek alın:)

Amon

Alman çoban köpeği ya da boxer öneririm. Alman çoban köpekleri, (alman kurtları) eğitim alma konusunda iyidir. Boxer da en oyuncu cinslerden biridir ve çocuklarla iyi anlaşır.

IlknurMaya

Kangallar çocuklar için en sabırlı ve sevimli köpektir ama gezdirme konusunda iyi değildir.Kızınız kangalı tutamaz diye düşünüyorum.

guineapigela

Yavruysa gezdirilirdi ilk defa bir kopek sahiplenecekseniz kangal cokta uygun degil acikcasi. Buyuk irk olarak size golden onerebilirim, veya lavrador gibi irklar kiziniza da uygun