Çocuklar İçin Kangal?

GodFroy

14 yaşındaki kızım uzun zamandır köpek istiyordu ve biz de ona bir kangal yavrusu almaya karar verdik. Bakacağımız yer, bahçe kulübe her şey tamam fakat aklımızda bir soru işareti kaldı. Şimdi bu köpek büyüyünce kızım onu zaptedebilir mi? Ona alıştıracağız köpeği yavruyken ama bildiğiniz gibi kangallar çok iri. Kızım onu gezdirirken onu tutabilir mi?

27 CEVAP

Anonymus552223

Sokaktan sahiplenecegiz demissiniz de, cins kopek bulamazsiniz ki o zaman. Ufak melez kopekler oluyor ama. Sosis gibiler var kisa bacakli. bizim burda var bi tane o kadar guzel ki butun mahalleli bakiyoruz. Bence siz barinaga gidin bu aralar cok yavru olur

izmir_pet

Sokakta farkli cinsler bulamassiniz zaten ve genelde daha cok cekistiriyor sokak kopekleri:) bence bir barinaga gidip gezin, o kadar guzel bebekler var kiii:)) ve inanin sokaktan almaktan cok daha iyi, ucretsiz bicok irk cins var, sokak kopekleri var neler nelerrr. Benim husky kirmasi drdikleri sosis cins bi kopegim var, barinaktan 2.5yasinda sahiplendik ve seneler oldu. Tavsiye ederim hem cok kucuk dgl, hem uysallar, hemde cocuklar,gencler veyada kizlar icin cok ideal. Bi arastirmanizi tavsiye ederim:)

izmir_pet

Tabiki dogrudur o konuda bisey diyemem fakat bir cocuk veyada bayanlar icin gucleri fazla:) bunu belirtmek istedim. Her zaman sartlar bir olamayacagi icin. Ornek olarak bir kopek ciksa hicbisey yapamayiz

GodFroy

O zaman en iyisi barınaktan bir yavru almak sanırım. En azından bir can kurtarmış oluruz

Goldenlar hem büyükler hemde güçlü değiller.

minnoskoss_123

Öncelikle bence bakılması biraz daha kolay bir köpek sahiplenmeniz köpek için daha iyi olur. Golden, Beagle, Labrador, Sokak Köpeği gibi. Kangal istiyorsanız;Eğer köpeğinize saldırgan gözüyle bakmayıp onu iyi eğitirseniz o sevecen bir köpek olur ve saldırmaz. Kızınız benimle yaşıt. Eğer köpeği ile güçlü bir bağ kurarsa zorluk yaşamaz. Onu çok zorlamayın yeter. Ona sanki her an birine saldırabilir diye bakmayın. Siz onu iyi yetiştirirseniz o da uslu bir köpek olur. Unutmayın ki kötü köpek yoktur, kötü sahip vardır. Ayrıca lütfen sagipleneceğiniz yavruyu barınaktan sahiplenin. Umarım sahipleneceğiniz dostunuz hep sizinle ve ailenizle mutlu kalır:)

GodFroy

Cevabınız için teşekkür ederim. Köpeğimizi zaten sokaktan sahipleneceğiz :)

Minnoskos yanildiginiz noktalar var. Öncelikle ben kangalı kesinlikle çobanlar hariç kimseye onermiyorum. Türk köpeği olduğu için ne kadar övülsede kesinlikle elverişli bir köpek ırkı değil.

izmir_pet

Kangal 14yasinda bir genc icin uygun dgl. Tabiki beslenebilir ama gezdirmek istiyorsa kucuk irk almalisiniz. Zaten kangallar bagli gezdirilmeye de cok uugun dgl. Tabii gezdirilir ama kendi gezmeye aliskin bi kopek cinsi normalde. Ne kadar uslu uysal olsada istedigi yere gider ve cocuk zapdedemez. Ayrica arkadas husky demis ama o da gucsuz bir kopek dgl:)) oyuncu uyumlu ve cocuklar icin ideal tabiki ama gucsuz dgl. Eger biyere gitmek isterse, onu da tutamaz buyudugunde:) bence en guzeli hangi irki alirsaniz alin, annesi veya babasiyla gezintiye ciksin. Bazen kopek saldirisina bils ugrayabiloyoruz ve tek basina bisey yapamaz:)

GodFroy

Peki bildiğiniz büyük ırk ama kangal gibi zorlamayacak bir tür var mı? Cevaplarınız için teşekkür ederim

İzmirpet tabiki çok güçsüz değil ancak ben kendi kopeklerime göre eleştirdim . Cocukda bir süre sonra alisacaktir onu gezdirmeye , bazı durumlar dışında tutabilir

minnoskoss_123

Yavru alırsanız daha kolay eğitirsiniz. Barınaktan bir yavru sahiplenin. O da mutlu olsun siz de:)

Ayrıca baskınlık kurmazlar bu yüzden çocuklar içinde gayet uygunlar hem çoğu barınakta golden var Manavgat hayvan barınağı nda bir sürü golden husky rottweiler cocker vb cins köpek var oraya gidip sahiplenebilirsiniz illahaki saf golden olmak zorunda değil goldendan daha güçsüz bir köpek ile golden kırması da olabilir

minnoskoss_123

Bence de siz Golden, Labrador, Beagle, Setter tarzı dostlar edinmelisiniz.

Minnoskos kızının köpeği gezdirmeye gücünün yetip yetemeyecegini soruyor.