6 Aylık Kedime Yetişkin Mama Mı? Yavru Mama Mı?

Kedim 4 aylık civarında iken zorunluluk olarak proline yetişkin maması kullanmak zorunda kaldım, şimdi ise 2 mama da bitti ve mama değişikliği yapmayı düşünsem de kararsızım ve yavru kedi maması mı? Yetişkin mama mı? Kullanmalıyım bilemiyorum lütfen fikir verin

10 CEVAP

satinalmayin

1 yaşına kadar yavru mamasına devam

GULFIDAN

12 aylık olana kadar yavru kedi mamaları var. biz Advance tavuklu pirinçli kullandık 3 ay şimdi N&D ye geçtik ikisi ağız kokusu yapmıyor tüyleri daha parlak oluyor. Ama kedim sanırım advance i daha çok sevmişti. arada haşlanmış tavuk ve yoğurtta verebilirsiniz bağırsakları için çok seviyorlar.

jingjing

yavru maması tercih etmenis gerekiyor . arkadaşımında kedisi eski sahibi yetişkin kedi maması vermişti onu yiyordu bugün veteriner kedinin çok zayıf olduğunu söyledi ve yavru maması tüketmesi gerektiğini söyledi

malikakorg

Yavru kedi maması yetişkin kedi mamasina göre daha Protein, vitaminlar bakımından zengin olduğu için yavru kedi mamasi kullanmanız makbule geçer .

izmir_pet

Herkesin belirttigi gibi, kisirlastirilmadigi surece 12ay dolana kadar yavru mamasi yemeli. Bir de proline bayagi kotu bir mama. Alabilirseniz sanabelle ve matisse oneririm uygun olarak. Bunlar icinde gercek et bulunduran mamalar. Hic alamicaksaniz son ihtimal, icinde gercek et olmasa da reflex prolineden iyidir

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Cngzhn

Yavru kedi maması uygu olabilir.

Rana45

4 aylıktan sonra yetişkin kedi maması kullanmalı dedi veterinerim. Bende yavru kedi maması daha besleyici ve elde büyüdüğü için kalsiyum ve tuarin ihtiyacı eksik kalmamalı diye düşünerek yavru kedi maması veriyorum

Gamzessven

4 aylıktan sonra yetişkin maması kullanılmalı diyen veterinere bir daha adım atmayın bence

pinarcaya

Yogurt yerine ayran vermeniz sindirmesi acisindan daha saglikli olur.