Yavru Bir Kedi Sahipleneceğim Ancak Evimde Muhabbet Kuşu Var Sizce Birbirlerine Alışırlar Mı?

denizodabas

yavru bir kedi sahipleneceğim ancak evimde muhabbet kuşu var sizce birbirlerine alışırlar mı yoksa kedi saldırır mı?

7 CEVAP

guineapigela

Kediden kediye degisir yavruyken alistirmak cok daha iyi oluyo

Anonymus552223

Kediden kediye degisir, ama yavruyken cok oyuncu oluyorlar, oyun amacli saldirabilir, gozetimli bakmaniz lazim

EsraPinar

Bizim evde 2 ebebeyn kedi ve 4 yavrusu ile bir papağanımiz var. Ama tedbir amaçlı ayrı odalarda tutmayı tercih ediyoruz. Kedi 1 iken hiç bir sorun yaşamadık.

aslihan_e

Yavruluktan itibaren kuşları yasak olarak gösterirseniz kafese yaklaştığında azarlarsanız, kafesi gösterip burnuna pıt yapıp sertçe "Kötü kedi!" derseniz zamanla siz kafese yaklaştırmaya çalışsanız bile kendileri kaçıyor. Yalnız onları her ihtimale karşı asla tek başlarına aynı odada uzun süre bırakmamalısınız. Yani dışarı çıkarken kedinizi kuşlarla aynı odada bırakıp gitmemelisiniz. Kısa süreli sorun olmuyor ama uzun süreye asla güven olmaz.

aslihan_e

Tabi kuşu kedi varken aynı odada serbest bırakmanız da pek mümkün değil, hatta hiç değil. Kedi yavru bile olsa. 2 aylık kedim bahçede bir bülbül yavrusunu kapmıştı da elinden alacak olunca elimi ısırıp kanatmıştı. Bir kez de rahmetli kedimle kuşlarımızı aynı odada bırakıp dışarı çıkmışız kedimiz kuşların yanına gitmiş onları izlerken uyuyakalmış dokunmamış. Ancak çoğu kedi bunu yapmazdı.

Osim13

Bence sahiplenin sırf kuş istemicek diye çok saçma. Ayrı odalarda tutarsanız bişey olmaz

yasminackz

Benim düşüncem ne kadar alışırsa alışsın kedilerin doğalında onları avlamak var bence almamanız daha iyi olabilir