Yavruları Terketmez Değil Mi?

Beyzanurtzlk

Lütfen yardımcı olun! Kapıda beslediğimiz anne kedi ve üç yavrusu vardı! Anne yavrularını bir an bile bırakmıyordu 2 haftalık oldular. Anne ortadan bir anda kayboldu sabahtan beri yuvaya ne zaman baksam anne kedi yok. Yavrular öyle miyavlamıyor uyuyorlar. Ne yapmalıyım?

12 CEVAP

Anne gelene kadar kedi süt tozu alıp siz besleyin aç kalmasınlar ve tuvaletini yaptırmayı unutmayın

Beyzanurtzlk

Gelir mi? Bir önceki yavrusu şuan 6 aylık hala onlarla kalıyor ve çok bağlı bırakmıyor yavrularını. Bunları 1 gündür nasıl bıraktı anlamıyorum... ama yavrular miyavlamıyor bu olmadıklarını mı belirtir?

Beyzanurtzlk

Birde şuan hiç bir şey alamam çok sıkışığım şırıngayla sulandırılmış süt içirsem ne olur?

Eğer annenin başina bir sey gelmediyse geri gelir diye tahmin ediyorum

Sulandırılmis sut yavrulara verilir mi bilmiyorum :(

Beyzanurtzlk

Böyle annelerin 1 gün gittikleri oluyor mu?

Anonymus552223

Yavrulari cok sicak tutun cok cabuk usurler. Cokbuzun sure iki haftalik kedi icin bir gun yalniz kalmalari. Anne siz gormeden gelmis olamaz di mi bir de anneye yemek su verdiniz mi? Karni toksa ayrilmaz kolay kolay yavrulardan.

Anonymus552223

Sut ishal yaparsa ölumcul olabilir ya, ne yapip edip suttozu alin bence anne gelmezse.

Anonymus552223

Yavrularin olmadiklari derken? O kismi anlamadim. Miyavlamasassalar daha buyuk sıkinti bence

Beyzanurtzlk

Aç olmadıklarına delalet demiştim. Babam yavruyu kutuya götürürken ciyaklıyor yani rahatsız ettiklerimizle miyavlıyorlar. Mamayı dün gece aldık. Gittiğinde maması yoktu yani

minnoskoss_123

Şırınga ile besleyin. Süt tozu alın veterinerden. Benim 2 yavrum 2 haftalıkken, 1 kuzum da 4 haftalıkken öldü:( Annesi bakamadığı için. Ama umarım sizin beb KB’lerinizin uzun bir hayatı olacak.

mrvnrr

Hala anneden haber yok mu??