Acil Kedi Tüy Tınanıklığı Keçeleşme

onurhhn

Merhabalar, kedim uzun tüylü olduğu için günlük taramama rağmen sadece sırt kısmında kuyruğa yakın yerde keçeleşme problemi yaşıyorum ve giderek öne doğru ilerliyor sanırım. Severken hissediyorum böyle oralar kalıp gibi olmuş sanki.
Taranmayı hiç sevmemesine rağmen bugün mecburen biraz dipten normal uçlu kedi tarağıyla taradım açılması için topaklanan yerleri tersten taradım tekrar düzelttim çok huysuzlandı ama bir gelişme yok.
Bu aşamada önerebileceğiniz bir tarak var mı tüy açıcı?
Furminatör taraklar çare olur mu?

6 CEVAP

izmir_pet

ve sorunu cozmek icin once sebebini bulmalisiniz. Saglikli tuyler bahsettiginiz sekle girmsz uzun da olsa

izmir_pet

Uyuz olmus diye yanlis yonlendirmeyin. Tabi tahmininiz varsa degerlendirir de kesin bilemeyiz. Hekim onayi olmadan bisey yapmayin siz. Ve uyuz problemi bizde de var. Tuy dokuyor, kepeklenme yapiyor ama dis damla yeterli olmayip krem tarzi bisey kullanilmali eger oyle ise. Hekim onayi almadan teshis koyup islem uygylamayin sakin onur bey

onurhhn

Fikri olan paylaşırsa sevinirim

izmir_pet

Tuyun bu hale gelmesinin sebebi ne acaba? Kuyruk alti olsa kakasi falan bulasir dicem de ustte sebebi ne ki? Benim kedim cins dgl ama uzun tuylu ve asla oyle bir sorun yasamadik

Kardeşim kedin uyuz olmuş geçmiş olsun , bizde de aynı problem var idi bayer marka
Dış parazit damlası ile üstesinden gelebilirsiniz

Cansumuezza

tüy açıcı spreyler var onları kullanırsanız açılır