Kedim Kum Yemeye Başladı

8 aylık dişi bir tekir kediye sahibim
Yaşıtlarına nazaran, daha yapılı olduğunu söyleyebilirim
3150 gr gibi bir ağırlık söz konusu
2 aylık dan beri benimle birlikte olmak ile, sahiplendiğim günden bu yana ProPlan junior ile beslenmesine devam ettik.
Gel gelelim asıl meseleye
Daha öncesin de mır mır ince taneli , Marsilya sabun aromalı kumu kullanıyor idik
Ama kumun ince taneli olmasından ötürü sürekli EVE dağılmasından şikayet edip
Aynı markanın, kalın taneli
Herhangi bir kokusu olmayan kumuna geçtik.
Bu gece dikkatimi çeken bir olay ile karşılaştım, kedim kumunu yemeye başladı ,
Daha öncesin de böyle bir olay ile karşılaşan, ve çözüm e yönelik izlediğiniz yolları merak ediyorum
Paylaşırsanız sevinirim

5 CEVAP

Sedanurdrl

dikkat edin kedi, kumu yemeye başladıysa psikolojik sorunları vardır demektir aynı şey arkadaşımın kedisinin başına geldi. Bir kaç gün veterinerde kaldı mideye yapışıp hasar verme olasılığı var. Baya hatur hutur kumu yemiş kedicik sonrasında serumla kayganlaştırıcı tedavi uyguladılar.

Ecerana

Maşallah kediniz çok tatlı benim küçük kedime benziyor o da 7 aylık 3,600 kg vücüt yapıları benziyor toplular:) Bi yerde duymuştum kedi kum yerse vitamin eksikliği var demektir diye ama ne kadar doğru bilemem bnce Bi veterinerinize sorun geç kalmadan

Cansumuezza

öncelikle kediniz kilolu değil boyu çok kısa değilse. ikincisi bu gibi harektler psikolojikte olabilir, anemi(kansızlık) vitamin ve minarel eksikliği belirtiside olabilr. sonuç olarak engel olun topaklaşan kum bunlar mideye yada bağırsağa tıkanırsa büyük sorun olur.

Verdiğiniz cevaplar için , hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim .
Daha öncesin de gimcat multivitamin kullandık
Yaklaşık 1 ay kadar
Ama veterinerimiz , bu gibi besleyicilerin yararlı olduğu kadar, fazlasının da zarar vereceğine dair söylemler de bulundu ,
Daha fazla protein takviyesi yapmamamızı önerdi, ihtiyacı olanı zaten mamasın dan karşılıyor .
Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar ile sınırlı
İyi akşamlar dilerim

Ececetiner

Merhabalar, kedinizin kum yeme sıklığı nedir mesela tek tük taneleri mi yiyor yoksa kumunu maması gibi mi yiyor yeme çokluğu bu noktada önemli kediniz kızgınlık döneminde ise eğer psikolojik olarak agresyona dayalı bu tip davranışlar sergileyebilir, öncelikle yemediği önceki kumuna geçmeyi deneyin daha sonrasında ihtiyaç duyulursa eğer vitamin takviyesine geçilmeli kullandığınız mamalarda da olan maddelerdir bunlar. Betonit kumlar bol suyun içine atıldığı taktirde zaten eriyen kumlardır dışkılama problemi yoksa biraz daha gözlemleyin derim