Kısırlaştırma Sonrası

sydaglsen

Merhaba, biraz uzun bir yazı bilginize lütfen yardım edin :) bugün erkek kedim kısırlaştırma ameliyatı oldu. Çok endişeliyim bloglarda okuduğum gibi olmadı hiç kedimi saat 10 da veterinere teslim ettim 3 te aldım hala norkoz etkisindeydi tabi eve geldim ama kedimi yatırmamım mümkünatı olmadı resmen zar zor ayakta dura dura ne yataklara çıkmadığı kaldı ne koltuklara. Şimdi şu saate geldik dengesi falan daha iyi tabi ama hala halsiz yemek yemedi 5 6 gibi 3 tane mama tanesi yemiştir belki onuda kustu zaten ağzına su sürüyorum sadece hiçbir şey yemiyor sadece yatıyor bu durum ne kadar sürecek yada bu durum normal mi

1 CEVAP

izmir_pet

Oncelikle 5-6da mama vermeniz yanlis. Once narkozu kusmasi lazimdi. Tabi korkmayin verilmis diye zarari olmaz ama gec saatte vverilmeliydi. Kusmasi normal zaten. Ve benim kedimde surune surune yada saga sila yikila yikila heryere cikmaya calisiyordu. Surekli basinda durdum engel oldum. Benimki bana fazla bagli oldugundan az cok cikmasini engelleyebildim kucagima cikmasina izin vererek. Tum narkozu attiginda yavastan sakinleyip uyumaua basliyor ve iyice ayilinca yemek yiyip su icebilir. Ayrica kuru mama kabiz yapabilir, yas kuru kariisik yada sade yas mama verin. Yoksa sivi seyler de verin, veya ne seviyorsa ac kalmamasi icin verin yiyecekse. Ama cok da zorlamayin. İstediginde yiyecek kendi. Suan endise edeceginiz bir durum yok. Aklina takilan sorular varsa bana ozelden de sorwbilirsiniz. Cok gecmis olsun:)