Kedilerinizle Günde Ortalama Ne Kadar Oyun Oynuyorsunuz?

CoffeeMagus

Merhabalar,
Kedimle beraber oynamak için kedi oltası/cat wand adı verilen oyuncaklardan edindim. Avlanma ihtiyacını karşılarken bir yandan da sosyalleşelim diye. Kendisi 7 aylık olduğu için çok enerjik, gördüğü zaman hiç dayanamıyor. Fakat bazen yorulduğunu düşünüyorum çok hareketli kovalamacadan ötürü ama kovalamaya devam edebiliyor. Tamamen yorulursa oynamayı bırakır mı? Yoksa her oyun seansını belli bir süre limiti içerisine mi oturtmam gerekir? Siz kedilerinizle nasıl ve ne kadar süre oynuyorsunuz? Kusura bakmayın, daha önce köpek bakmıştım ve Simi ilk kedim olduğu için biraz evhamlanabiliyorum.

Saygılarımla

7 CEVAP

yasminackz

Bizde kendi istediği zaman oyuncağını bize getiriyor atıyoruz sonra getirip tekrar atmamızı istiyor yorulunca bırakıyor yani demem o ki kendi istediği zaman oymuyoruz

CoffeeMagus

Dün üç fazlı olarak 20 dakika, 10 dakika, 10 dakika oynadık kendi kendine yer oyuncağını avladığını gördüğümde. Çok teşekkür ederim. Az mı oynatıyorum, mutsuz olur mu diye korkmuştum. Bu arada kendi kendine oynadığı küçük oyuncakları -yutulacak kadar da küçük değil tabi, mesela içi çıngıraklı kedi topu gibi- ağzıyla tutup yanınıza getirip etrafınızda oynadığı da oluyor mu? O avlanma şeklinde oynamada garip bir miyavlaması oluyordu ama internetten video ve yazılara baktığımda heyecanlandığı için miyavlama olduğunu söylediler. Yine de avını gururla evde gezdirir gibi oyuncağıyla arada gezmesi çok şirin geliyor. Cevabınız için teşekkür ederim :)

LenaHanim

Rica ederim. Ya benimkisi ip kovalamayı seviyor bi de içinde ses çıkartan seyli bi fare var onunla oynuyo :D. Fareyi ağzına alıyo yatiyo isiriyo bişeyler yapıyo sonra götürüyo sakliyo oyuncağı bana getirmedi hiç :D ama oyun oynamak istediğini söyle anlıyorum üzerime doğru kosuyo ondan sonra ben de ona gittiğimde geri kaciyo hemen oyuncaklarını koyduğum kutunun yanına gidiyo hemen içiniz rahat olsun zaten kendileri anlatiyo bi şekilde derdini siz de tanıyorsunuzdur zaten kedinizi :)

sydaglsen

Kaç dk oynuyoruz bilmiyorum ama kedimin nefes nefese kaldığını görünce oyunu bırakıyorum ben en azından ara veriyoruz biraz, sonra oynamaya devam ediyoruz

LenaHanim

Ben günde 2 kere 20şer dakika oynatıyorum. Bazen günde bi kere de oynattigim olabiliyor duruma göre.

CoffeeMagus

Sizinki de çok tatlıymış ama ya :) Şimdilik alışma aşamasında, salı gününden beri beraberiz. Köpekten çok farklılarmış. Hepsi güzel tabii, şikayetim yok :D

CoffeeMagus

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim :)