Uyutmuyor

smgbkrccc

Arkadaşlar kedim kendini çok sevdiren bir kedi. Herkese sevdirmez tabii ama bana gelince bir elim sürekli onun üstünde olmasını istiyor, tatlı sorunlar bunlar bence ama gece olduğunda bir süre sonra sinir bozucu oluyor, hep uykusuzum, neredeyse her saat başı uyanıyorum. Sınav haftam ve ders çalışırkende sürekli kitaplarımın arasında mır mır dönüyor, yüzümü yalıyor, kucağıma oturuyor, sevmezsem dikkat çekmek için kalemlerimi yere atıyor. Nereye gitsem peşimde zaten :)) Gece sürekli mırlayarak yatağın içinde dolaşıyor, yüzümü yalıyor, burnunu yüzüme değdiriyor, yüzüme sürtünüyor, sevmedim mi başlıyor bu sefer ellerimi ısırmaya. Ya seveceksin ya seveceksin arkadaş ben anlamam diyor yani. Bu gece 8 saat uyudum ve her saat başı yüzümü yalarken uyandım, yaklaşık 1.5 aydır bu sorun var. Gün içinde sürekli seviyorum zaten bende sevgimi yoğun yaşayan biriyim alırım mıncırırım öperim koklarım ama gece olduğunda ağlayasım geliyor bazen 1.5 aydır hiç doğrudüzgün uyuyamadım uyandığımda sürekli baş ağrısı çekiyorum. Başka odaya geçiyorum uyumak için hiç susmadan bağırıyor kıyamıyorum. Böyle bir sorun yaşayıp çözüm bulan var mı ya da fikri olan

11 CEVAP

beautifulcat

Kedicik kaç aylık/yaşında? Kızgınlığa girme ile ilgili bir durum olabilir mi acaba? Erken ergenlikler insanlarda olduğu gibi çok yoğun bu aralar, o yüzden hekiminize danışmanızı şiddetle öneririm. Onun dışında kediciğin kendi mizacı da bu olabilir, onun için gece uyumadan evvel bol bol oynatmanızı, yormanızı tavsiye ediyorum. Yatmadan son 30-45 dk önce oynatmaya başlarsanız yorulacağını tahmin ediyorum:) Yine oyununuz bitince kefir/yoğurt verirseniz mayıştırır kediciğinizi. Onun dışında gece sizi uyandırıp ayağa kaldırıyorsa sizde mama kabına mama ekliyorsanız muhtemelen alışkanlık olmuş olabilir. Bu durumda, sizi uyandırdığı zaman onun sevdiği hareketlerden kaçının. Ödül maması verme, kabına kuru mama ekleme vs. Çünkü o zaman uyandırma hareketini ödül olarak algılıyorlar.Kolay gelsin:]

GULLUKAVAK

Benim minnoşum sabaha kadar uyur benle ama saat 6 oldumu pati darbesi
suratımda uyanıyorum eger kalkmazsam direk ayağıma dalıyo :) yalamaya başlıyo mecbur kalkıyorum oyun oynuyoz o saatte o bana ben ona pusu kuruyoz :)

mrvnrr

Normalde çokta masum duruyor ama bi de size sormak lazım :D kedi bu normak gündüz uyutmayın onu bizimki saat 6da kalkıp bağırıyor ben kalkıyorum ya da annem sonra sarılıp oturuyoruz falan derken ben 8 de okula giderken o uyumaya başlıyor akşam geliyorum hala uyuyor gidiyorum kaldırıyorum intikam alıyorum iki koşup top kovalıyorum gece yine kalkıyor ama daha geç ve daha kısa uyanık kalıyor. Önerim gündüz ondan intikam alın ve onu uyutmayın :)

dilekz

Merhaba benim kedimde de benzer problem var. Problem doğru kelime sayılmaz aslında. Neredeyse bir yaşında olacak ancak küçüklüğünden beri kendini sevdirmeyi seviyor ve sık sık ilgi istiyor. Aralık ayında 8 aylık olunca kısırlaştırdık ancak buna rağmen bir aydan fazladır aynı şekilde bazı kızgınlık belirtilerini gösteriyor. Diğer kedim ise neredeyse beş yaşında, kısır ve yıllardır o da belli dönemlerde benzer belirtiler gösteriyor ancak çok daha hafif şekilde.
Geceleri o kadar miyavlıyordu ki mecburen odaya alıyordum sussun diye ancak bu sefer de sürekli hareket ettiğinden uyuyamıyordum. Bir kaç gece (yaklaşık bir hafta) direndim o miyavlamalara ve odaya almadım. Şimdi ben odaya gidince beş dakika miyavlıyor sonra gidiyor. Sabah alarm sesini duyduğu gibi kapıda bitiyor ve tekrar miyavlamaya başlıyor :D

smgbkrccc

Kedim 6.5 aylık. Ama küçükken de böyleydi sadece bu aralar beni uyandırmayı huy edindi galiba. Her zaman sevgi delisiydi, şu an bilgisayardan yazı bile yazamıyorum mesela uyuyordu uyandı ve yüzümü yalama seansı başladı :)) Yorup uyuyorum çoğu zaman ama bu sefer de sabaha karşı uyandırıyor her türlü uyanıyorum yani. Uyandığımda mama vs vermiyorum ama yaklaşık yarım saat yatakta birbirimizi seviyoruz hemen yataktan kalkmıyorum. Sebebi o mu acaba.

Leyl003

Kedilerin genel durumu gece uykuları daha az olur ve sahiplerinin de kendileri gibi uyanık olmasını kendileriyle oynamasını isteyebiliyorlar.. kedimi evime aldığımdan beri odama uyumaya almadim o ayrı odada bazen koridorda uyur.. ve bu duruma alışık.. tabi bazen gece gece oyun oynama koşma sesine uyandığım oluyor:)) yatmadan önce onunla oyun oynayın vakit ayırın.. kendinize özel bi zaman ayırın o da alışacaktır bu duruma..

smgbkrccc

Önceden gece uyandırma sorunu yoktu hiç yeni yeni huy edinmeye başladı :(

mrvnrr

Ahahahhaha nazar değdirdim kedimeeeee şimdi 3tr kalkıp 7de yatıyor jajdjajsja size sormak lazım sahipten dolayıdır dedim beddua mı ettiniz şimdi de aynı sorunu yaşıyorum :(

mrvnrr

Ahahahhaha nazar değdirdim kedimeeeee şimdi 3tr kalkıp 7de yatıyor jajdjajsja size sormak lazım sahipten dolayıdır dedim beddua mı ettiniz şimdi de aynı sorunu yaşıyorum :(

mrvnrr

Ahahahhaha nazar değdirdim kedimeeeee şimdi 3tr kalkıp 7de yatıyor jajdjajsja size sormak lazım sahipten dolayıdır dedim beddua mı ettiniz şimdi de aynı sorunu yaşıyorum :(

Senem066

Benim Ki de 6 aylıktan sonda geceleri uyandirmaya başladı anlamamıştım 7 aylıkken kızgınlığa girdi daha kötü oldu hiç susmuyordu artık komşular şikayet ediyordu kisirlastirdik çünkü memelerinde yağlanma başlamış . Cam balkonda yatırıyorduk çünkü acı acı bağırıyordu. Şimdi 1 yaşında 1 aydık gece uyandırmaları bitti ve çok saldırgan bir kedim var.yani muhtemelen kızgınlığa girecek sizinki