Kedi Veterineri Parçalıyor

Yiğenimin kedisi dişi,kısır,tekir ve resmen deli bir kedi.2yaşında en son dün aşıda yine veterineri parçalamış resmen ,aşıyı ısırken durduğunda yapabilmişler.Vet. bir daha getirmeyin demiş,kedimiz korkudan altına yapmış.Hepimiz çok üzüldük. Vete götürürken onu sakinleştirebileceğimiz,damla sprey gb şeyler kullanıp markasını önerebilecek varsa çok memnun olacağız.Teşekkürler

15 CEVAP

LenaHanim

Birdaha getirmeyin diyen veterinere
gitmeyin zaten :D gerizekalı afedersiniz kedi bu korkuyor ben bile iğne yaptırırken korkuyorum iyi o zaman hemşire de bana bidaha gelme bu hastaneye desin aptala bak yaa

beautifulcat

Gimcat'in Anti Stress Macunlarına bakabilirsiniz. Onun dışında taşıma kabını hep göz önünde bulundurursanız, taşıma kabından korkmayacak ve tedirginlik yaşamayacaktır.

Cansumuezza

o vete zaten gitmeyin hayvanlar hisseder herşeyi o kadar ortalığı yıkıyorsa o veterinerdne afedersiniz bi cacık olmaz.

Anonymus552223

2 yasinda kedinin veterinerlik ne asisi kaldi ki? Benim kedim de boyle biraz, saldirmiyor ama evden cikmayi da sevmiyor. İc parazit asilarini damla seklinde veya hap veriyorum, bir sorun olmadikca veterinere goturmem

srplzngl

Parazit aşısını kedi dışarıya çıkmıyorsa yaptırmanıza gerek yok. Hele böyle işkence oluyorsa hiç gerek yok. Sürekli dışkısını kontrol edip rutin olarak dışkı testi yaptırabilirsiniz (yılda yaklaşık iki kere). Hem boş yere stresten kurtulmuş olursunuz, hem de gereksiz ilaçlardan.

srplzngl

İlla parazit tedavisi istiyoruz derseniz de hapı yuturmak için bir sürü taktik var. Mesela püre formundaki bir yaş mamayı elinizle top haline getirip içine hapı saklayabilirsiniz. Genelde işe yarıyor.

Anonymus552223

Diş parazit bulasmadigi icin damla kullanmiyorum ama onun da damlasi var

mialipa

Benim kedim de sizin kediniz gibi aşı yaptırmak, veterinerin tedavi etmesi tam bir işkence haline dönüşüyordu bizim için veterineri bitkisel bi ilaç verdi yaş mamasını koyuyorum veterinere gitmeden 1 saat önce yiyor artık baya sakinleşti. Bence veterinerineze sorun mutlaka önereceği bir şey vardır

Sudeckmkc

Benim kedim de veteriner kliniğindeki herkesin en az yarım saatini alıyor en ufak bir damla için bile 4 kişi gerekiyor tutmak için ama asla demediler kedinizi getirmeyin diye. Bazı kediler korkunca hırçınlaşıyor gayet anlaşılabilir bir durum yani veterinerin öyle demesi çok saçma. Ben kedimde her şeyi denedim taşıma çantasına kedi nanesi sürdüm veteriner ellerine kedi nanesi spreyi sıktı önce konuştu sevmeye çalıştı ödül maması falan verdi ama sakinleşmiyor. Tek çözümü olabildiğince her şeyi evde kendiniz halletmeniz ve sabırlı bir veteriner bulnanız

izmir_pet

Oncelikle evden cikmiyorda sık asiya goturmemek daha iyi bence. Birde en onemlisi sabirli ilgili bir vet. Hekim bulun. Gercekten kediler ve bicok canli hissediyor. Benim kedimde herkesi isiriyor, genelde her gittigimizde vetimizi de bi kez isiriyor ama yinede asiyi yapabiliyorz. Ve bu huyuna ragmen veterinere asiri asiri saldirma cabasinda dgl. Biraz sabirla halloluyor. Kesinlikle daha ilgili bir hekim secin kedinizi korkutmasin daha cok

guineapigela

Beapharin sakinlestirici gayet ise yariyo daha uygun fiyatli ariyorum derseniz GIMCAT

esinzmrt

Merhaba kedinize durduk yere sakinleştirici takviyeler vermeden önce veterinerinizi değiştirin. kedim dünyanın en uysal kedisi olduğu halde bende bir kere böyle bir durumla karşılaştım bazen inanın sadece veteriner kaynaklı oluyor başka veterinere götürdüğümde gayet sakin bir şekilde muayenesini tamamladık .böyle diyen birine de kesinlikle gitmemenizi öneririm empati sempati meselesi biraz .

Teşekkürler cevaplarınız için zaten kedimiz öylesine korktuki o vet. getirmeyin demese de bir daha götürmezdik.

Mialipa bitkisel ilacın adını öğrenebilirmiyim.Epiglottis aşı iç parazit içindi,öncesinde de kuduz aşısı için götürmüştük.Parazit ilacını kesinlikle içmiyor ve yutmuyor,damlada sadece dış parazite etkili deniyor stronghold kullanıyoruz.Herkese ilgisinden ve cevaplarından dolayı çok teşekkür ederim.

Tüm cevap yazan ve bizimle böyle ilgilenen herkese destek ve tavsiyeleri sen dolayı teşekkür ederim. Vet. değiştirdik artık başkasına gidicez,önerilen herşey için de teşekkürler,çok yardımcı oldunuz.