Kedim Çok Zayıf

Sennakca

Merhabalar,
Kedim 1,90 kg maalesef 2 kilo diye üzülürken 100 gr daha vermiş. Sebebi ne olabilir. Hills, royal canin, proplan aldık. Yaş mama her hafta düzenli yiyor. Veterinerimiz her hangi bir problem olmadığını söyledi ama çok zayıflıyor ve bu beni çok endişelendiriyor. Sizce ne yapmalıyım ?

7 CEVAP

Gamzessven

Bence mamasını değiştirmelisiniz. Saydığınız mamalar protein açısından çok fakir. Kedi için gereken proteini vitamini karşılamıyor. Nd alın. Tahılsızı pahalı geliyorsa düşük tahıllısına bakın ama ndyi deneyin derim mutlaka

Sennakca

Merhaba herkese çok teşekkür ederim. Mia 1,5 yaşında henüz kısırlaştıramadık çünkü bayadır kızgınlık döneminde aslında Temmuz’dan beri. Bu sebeple zayıf olabilir. Nd önerinizide en yakın zamanda alıp uygulayacağım.

Gamzessven

Bir de kediniz kısır değilse ve kızgınlıktaysa iştahları kesiliyor daha az yiyorlar. Bir de kaç aylıktı kediniz?

Cansumuezza

kısırmı?

Sselin1

Yaş mamayı sadece haftada bir gün vermeyin kaliteli bir marka kullanın evde kendinizde yapabilirsiniz. Protein kaynağınızı çesitlendirin en sevdigi mama da olsa sürekli yemekten sıkılabilir

Ebrulimmmm

Kaç aylık?

Ben Royal veriyorum.Kilosu gayet iyi.Belki cok haraketli o yuzden zayif