Bu Ne Arkadaşlar?

PsLuna

Kedimin tırmalama oyuncağında bazen yatağında halıda falan tek tek bunlardan buluyorum. Bu niye oluyor? Tırnak makası yüzünden tırnakları mı çatlıyor? Çok dikkatli kesiyorum çünkü ben mi çatlıyorum acaba diye düşünüp 2 hafta tırnaklarını kesmedim. Yine de buldum bir iki tane. Kedilerin tırnakları yenilenir diye duymuştum. Bu o yüzden mi yoksa mama sağlık sorunu vs mi?

9 CEVAP

Anonymus552223

Arkadasin demek istedigi , kesmeseniz de boyle tirnak dokuntusu oluyor, tirnak yenilendigi icin sanirim. Dikkat ederseniz kilif gibidir o dusen seyler, kabuk gibi degistiriyor arada sanirim

Anonymus552223

Ben hic kesmiyorum yine oluyo ozellikle cok tirmikladigi bir yer var oranin etrafina dökuluyor

izmir_pet

Arkadaslar bu cok normal. Kedilerin tirnaklari kesilse de kesilmese de belli surelerde yanlardan kabuk atar:) ölü deri atmak gibi dusunebilirsiniz. Tirnaklar soyuyup atiliyor yenileniyor:)

Gamzessven

Tırnaklarını kestikten sonra bizde de oluyor. Kesince halıda tırmalama tahtasında falan törpülüyor ondan kaynaklı diye düşünüyorum normal yani

dilekz

Tırnaklarını kesmeseniz de oluyor. Bir şeylerle oynarken tırnakları kırılıyor sonra dökülüyor böyle. Normal olduğunu düşünüyorum.

PsLuna

Kırılıyor gibi değil de yanlardan çatlıyor gibi. Tırnk makası mı vitamin eksikliğimi onu merak ediyorum. Kesmeyelim kıyafetlerin üstünden tırmanarak kapıların üstüne çıksın sonra kafayı gözü yara yara aşağı düşsün. Ben evde yokken bi yere taksın asılı kalsın. Çok mantıklı bir yaklaşım gerçekten.

hsaglamjeo

bu bizim kedimizde de oluyor. tırnaklarını kestikten sonra oluyor genellikle. endişe edilecek bir durum değil.

Bende boyle parcalar goruyorum bazen yerlerde ben sağlık sorunu değildir diye dusunuyorum

PsLuna

teşekkür ederim cevaplar için