Kedimin Ağızından Bir Sıvı Akıyor.

Taylanvrnk

Merhaba ben taylan.kedimden yaklaşık 5 saattir ağızından salya gibi bir sıvı akıyor biraz araştırdım iltihap yada bağırsak kurdu yüzünden olurmuş biraz endişelendim lütfen bunun mühim birşey mi söyleyin bu arada yemek yiyemiyor.

7 CEVAP

Ayse_naz_G

evet sizin dediğiniz gibi stomatit iltihabı olabilir bunu bir siteden aldım;
“Bu rahatsızlık; aşırı salya akması, iştahsızlık, ağızdan gelen kanlı akıntı, ağızda çatlamış diş etleri veya iltihaplanma, ağza dokunulduğunda ağrı belirtileri içerir.”
bunlardan bazıları varsa olabilir yoksa parazit (bağırsak kurduda olabilir) olabilir ama umarım birşey yoktur :/

Ayse_naz_G

patiliyo diye bir siteden aldım;
Kedilerde ağız iltihabı çok yetersiz anlaşıldığından, veteriner hekimler etkili bir tedaviye girmemişlerdir. Dr. Tasky tedavi konusunda şu yorumu yapıyor: “Küçük vakalarda uygun olan bir evde ve hastanede olmak üzere diş bakımı ile tedavi edilebilir. Ancak bazı kedilerde ağza cerrahi müdahale de gerekebilir. Bu genetik bir problem olabilir ve en iyi müdahale olsa bile tıbbi olarak yönetilmesi zor olabilir.”

Taylanvrnk

Ben de bu siteden baktım sonra bir Kaç siteye baktım genellikle hepsinde farklı şeyler diyor.

Ayse_naz_G

en güvenilir site bu,hatta youtube kanalı var bir bakın derim.

Taylanvrnk

Teşekkürler.

Ayse_naz_G

sizde son soruma bakarsanız çok sevinirim :)
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/27218-saldiriyor

Taylanvrnk

Umarım önemli birşey yoktur ağızından kanlı bir sıvı gelmiyor ama diğer belirtiler bunu tutuyor yarın iç parazit alacağız