Traş Edilmiş Kedi Hakkında Yardım

SSCB

Merhabalar,
Yaklaşık 3 ay önce sahiplendiğimiz kedimizin tüyleri çok fazla uzun ve karışmış olmasından dolayı artık kestirme kararı aldık. Çünkü üşenmeden her gün tarıyor olsamda aynı vaziyet devam ediyordu. Yerlerin tamamı tüy olmasını geçmiş boyun belgesinde keçe şeklinde kalıyordu tüyler. Sokaktan sahiplendim kendisini henüz yıkayamadık bile ki cesaretim yok :) 2 Gün önce tekrar iç-dış parazit aşısını yapmaya gittiğimde veterinerimle görüştüm ve kestirelim dedik. Şuan biraz tuhaf davranıyor doğal olarak ama kaçıp saklanma felan yok. Sadece ara ara üşüyormuş gibi hissediyorum kendini özgüvensiz hissediyor gibi bi hali var sanki. Ofis sürekli sıcak üşümemesi gerek. Arada dışarı çıkıp geliyor oda 30dk - 1 saat sürüyor geri gelmesi zaten. Bu durumdan çok pişmanım kötü birşey yapmışım gibi hissediyorum. Ekstra ona eski bi eşofmandan bir giysi gibi birşey ayarladım ve tüyleri ne kadar sürede uzar sizce ? Bşaka yapabileceğim birşey var mı sizce ? Gerçekten üşüyormuş gibi olabilir mi yoksa ben mi panikliyorum. Önceki ve son hali aşağıda

2 CEVAP

mialipa

keşke tıraş ettirmek yerine tüylerini kısalttırsaydınız. kedilerin psikolojisini baya etkiliyormuş bu durum. Tüyleri kesilen bir kedi kendini savunmasız hisseder, ayaklarındaki bıyıklar da kesildiği için çevreyi algılamaktaki becerisi azalır ve tüm bunlar beraberinde kedide ruhsal sorunlar ortaya çıkmasını getirir. Tüyleri her mevsimde vücut ısılarını belirli bir düzeyde tutan işlevsel bir kıyafettir. O yüzden içeri sıcaklığı tüylerinin sıcaklığını vermeyeceğinden üşüyor olabilir ne yazık ki...

Eymentalay

Kediden kediye değişir bu durum. Ben de 1 hafta 10 gün önce falan kedimi traş ettirdim eve geldiğimizde gayet doğal davrandı çok bunalıyorlar bu havalarda bence. Benimki soğuk yerlerde yuvarlanıp duruyordu kestirmeden önce ama şu an gayet rahat ve normal