Aşırı Hırçın Kediyi Nasıl Sakinleştiririz

Eymentalay

Merhabalar. Kız arkadaşımın dişi kedisini kendi evime aldım çiftleştirmek için, kendi kedimi de ona gönderdim onun kedisi evde rahat olsun stres olmasın diye. Ama kedi aşırı saldırgan hiç bir şekilde sakinleşmiyor. Koltuğun kenarında bi boşluk bulmuş koltuğun içine girmiş 1 gün boyunca ordan hiç çıkmadı mamasını falan gece ben uyurken çok az yemiş sonra geri oraya girmiş. Ne yapabilirim tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi? Benim kedimin kokusunu aldığı için böyle muhtemelen ama bu normal bir hırçınlık değil ölümüne saldırıyor ona yaklaşan kişilere veya nesnelere ve çok yüksek sesle çığlık atıyor saldırırken. Zaten önceden de hırçın bir kediydi ama ilk defa bu kadar saldırganlaştı, evde ben ve o yalnızız başkası da yok. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

10 CEVAP

Eymentalay

Şu an saklandığı yerden çıktı ve etrafı koklamaya başladı çok şükür. Yemekte yedi biraz, biraz içimizi rahatlattı alışacak inşallah

Eymentalay

Güncel

Anonymus552223

İstemiyorsa zorlamayin alin evin kedinizi eve rahatlasin digeri de, hic kedi ciftlestirmedim ama , her kedi her kediyle ciftlesmiyor diye biliyorum. Daha fazla stres yaşamasin zavallicik

Anonymus552223

Onunki hircinliktan ziyade, kendi alanina bambaska bir kedi gelmesinden dolayi yasadigi aşiri stres. Hele ki simdiye kadar baska kedilerle iletisimi olmadiysa alismasi cok uzun surer.

Anonymus552223

Ha disi kedi size gelmis, o daha da kotu , yer degisikligi cok etkiliyor kedileri bazilarini daha da fazla. Utangac kedilerle bas etmek kolay degil. Alismasi zaman alacak sizin eve, tam alistiginda yine evine yollayacaksiniz, tekrar oraya da alismasi gerekecek. Bence yol yakinken vazgecin bu ciftlestirme isinden

Eymentalay

Yok siz yanlış anladınız benim kedim zaten şu an benim evimde değil ve gittiği yerde şu an gayet sakin. Bana gelen kedi benim kedimin kardeşi ikisini beraber sahiplendik kız arkadaşımla ve şu an benim kedim onun evinde onun kedisi benim evimde, daha erkek kediyi eve almadık önce bi eve alıştırayım dedim ama yanına yaklaşamıyorum bile. Gördüğü herşeye saldırıyor yaş mama aldım en sevdiğinden hiç koklamadı bile

Eymentalay

Kediyi kısırlaştıracağız zaten ama işte kız arkadaşımın babası tutturdu önce bi kere Doğum yapacak sonra kısırlaştıracağız yoksa ben vicdan azabı çekerim kısırlaştıramam diyor kendi evlerinde çiftleşmesini de istemiyor başka insanlar evine gelecek diye bu yüzden benim evimi tercih ettik tek yaşıyorum gelen giden sorun olmaz diye

Anonymus552223

Yok sonradan demek istediginizi anladim da farkli evden dolayi iste cekingen kedi. Babasini bir sekilde ikna edin bence. Kisirlastirmak en guzeli cunku yavrulasa bile uc ay sonra yavrusunu tanimicak, insan gibi duygusal bakmamak lazim. en kotu ciftlestirmeye calistik istemedi falan deyin,

Eymentalay

Yavruları zaten sahiplendireceğiz tanıdığımız bildiğimiz ailelere. Ben defalarca söyledim dediğinizi ama maalesef vicdanen daha rahat hissederiz bir kere anne olsun diyorlar. Ve bu arada hala saklanıyor ne tuvaletini yaptı ne yemek yedi korkutmaya başladı beni umarım bişey olmaz

Anonymus552223

Kedinin bu sekilde strese girmesine vicdanlari razi oluyor da kisirlastirmaya mi razi olmuyorlar. Neyse elestirmek istemiyorum, insallah alisir en kisa zamanda. Gelecek eşi de kolay kabul etmeyecek o da var