Bu Gerçek Olabilir Mi Friskies Yaş Mama

LenaHanim

10 gün bekletildikten sonra bu hale gelmiş gerçek mıdır sizce?

16 CEVAP

srplzngl

yas mama kotu degildir, kotu yas mamalar kotudur,

Sselin1

Kuru mamaları da ağaçtan toplamıyoruz sonuçta. Tabiki ev maması bence de en iyisi elimden geldiğince de yapmaya çalışyorum. Ama kuru mama verirken yaş mamayı kötülemek de biraz ironik sankı. Kimyasallarla dolu yaş mama olduğu gibi kimyasallarla dolu kuru mama da var. Schesir, naturea, n&d gibi yaş mamalar gayet temiz içerikli hatta kuru mamalara göre daha az işlem görmüş ürünlerdir.

srplzngl

belli ki gercek, aciklamislar zaten yorumlarda bir cesit mantar oldugunu.
http://institucional.us.es/phycomyces/Phycomyces/home.html
ki gercek olmasa bile purina ya da herhangi bir market mamasi gordugunuz yerden kacin.

ben yas mamanin sadece odul niyetine, arada sirada verilmesine karsiyim.
ilk tercihim bir kedinin tamamen ev yapimi beslenmesi olsa da dogru secilmis yani kaliteli icerige sahip, protein, yag ve karbonhidrat oranlari dengeli yas mamalar bir kedinin tek besini olabilir. olmasa bile, yani kedi kuru mama da yiyorsa gunluk tuketiminin en en en en az %50'sini yas mama olusturmalidir.

bazen insanlardan veteriner hekimlerinin kesinlikle ama kesinlikle yas mama vermemeleri gerektigini soyledigini duyuyorum. sok oluyorum. dissiz kalirmis bilmem ne. bir sahip, hayvanini gercek yiyeceklerden mahrum etmek yerine biraz cabalayip dogru arastirip temiz icerikli markalar secip dis bakimini ihmal etmezse zarar degil fayda gorur.

kuru mama gibi bir sacmaligi yuceltirken yas mamalari gommek ne kadar mantikli?

srplzngl

internette gordugumuz her seye inanmiyoruz, arkasini arastiriyoruz.

Faytekin

Denemek lazim alip, ben deneyecegim sahsen, bugun bi tane alip bekleticem 10 gun bakalim ne oluyor

srplzngl

vallahi purina mamalarindan her seyi beklerim. pardon 'mama' dedim.

GULLUKAVAK

bende yaş mama vermiyorum eti haşlayıp suyu ile veriyorum afiyetle yiyor sizde vermeyin kimyasal dolu yaş mamalar

minnoskoss_123

İlk bakışta içine ot dikilmiş boş kedi konserve kutusu zannettim:/

Tugce66

Yaş mama asla kullanmıyorum tavsiyede etmiyorum en güzel ödül( tavuk gögüsü haslama tuzsuz )ve kefir

Luckysmom

Her kedi pişmiş et yemeyebiliyor, mama dışında hiçbişey yemeyen naparsanız yapın aç kalmayı tercih eden kediler var. Mesela kendi kedim pişmiş hayvan eti asla yemiyor. Sokaktakilerin bayıla bayıla yiyeceği ciğer falan kesinlikle ağzına sürmüyor. E napıcaz peki böyle durumda? Temiz içerikli mamalar vermeye çalışıcaz mümkün olduğu kadar.

Fotoğraftaki görselin gerçek olmamasını ümit ediyorum bu arada ,korkunç görünüyor.

minnoskoss_123

Bu fotoğrafı nereden buldunuz?

Gamzessven

Korkunççç

guineapigela

Internette gorudugunuz her şye inaniyor musunuz?

Anonymus552223

Akşam ruyamda gordum bu görseli cok etkilenmisim:(