Acilen Birşey Yapmazsak Ölebilir :(

Anonymus813797

Sokakta beslediğim bir kedicik vardı, ismi Lokum. Lokum babamın kuzeninin bahçesinde doğum yaptı ve 6 tane birbirinden güzel bebeği oldu geçtiğimiz günlerde. Tahminen bir haftalık kadarlar. 1 tanesi bulduğumda ölmüştü. Diğer 5 bebek sağlıklı diyordum ki birtanesinin bacaklarında açıklar farkettim. Normal değiller bildiğimiz delik deşik olmuş yavrucağızımın bacağı... Ne yapabiliriz veterinere götürme şansım yok. 3 yaşındaki kedim Badem için bir krem kullandım ve hap verdim ama bu kedicik hap içebilecek durumda değil hem de krem kardeşlerinin gözlerine değer diye korkuyorum. Nasıl düzeltebiliriz bunu? LÜTFEN BİLEN VARSA ACİL YAZSIN YOKSA BEBEK HEBA OLACAK :(

12 CEVAP

Sselin1

Kıyamam ya acaba buna ne sebep olmuş bulundukları ortam pis mi? Temiz bir ortama almaya calış kedileri krem sürdükten sonra gazlı bezle sarmayı dene istersen tabi etkili olması için günde 3 kere falan sürmek gerek çok kötü görünüyor gercekten umarım bilgisi olan biri yardim eder

izmir_pet

Belediye hekimine goturebilirsiniz. Lutfen bekletmeyin. Hatta bircok vet sokak hayvanlarina ucretsiz bakiyor

Faytekin

Yani bu veterinere gitmeden duzelecek birsey degil yaralar cok derin gorunuyor, veterinere goturme sansiniz neden yok, detaylandirirsaniz yardimci olmaya calisiriz

Faytekin

Istanbul da hangi semtte bu yavrular?

srplzngl

oof kiyamam ya.
larvaya ya da kurda benzettim ben. eger oyle bir seyse daha fazla ilerlemeden veterinere goturmeniz lazim, ancak hekim cikartabilir.
belki anne sutunden kaynakli bir enfeksiyon da olabilir, birden fazla delik var cunku.
her turlu veterinerlik :(

srplzngl

yani bazi larvalar vucuda girdikten sonra nefes almak icin delik aciyorlar. oyle bir seye benziyor

Anonymus552223

Digerlerine bulasmasa bari, anneleri ayirmiş miydi bunu yoksa digerlerinin yaninda miydi?

Ayse_naz_G

kıyamam çok kötü olmuş :(:(

Anonymus813797

Dün bir şekilde zor da olsa götürdüm. Annesi izin vermiyor uzaklaştırmaya o yüzden imkanım yok emiştim. Annesinin boşluğunu yakalıyıp aldık götürdük. Bir krem Sürüp sardi göbeğini ama sabaha çıkamadı yavrum... çok üzgünüm... sanırım annesinin ilk koyduğu yer gül fidesinin yanıymış. Dikenlerinden dolayı da olabilir... Kulübe sipariş ettik şimdilik, yarın geri kalan bebekleri taşıyacağız anneleriyle beraber. İnşallah bu yavrucaklarımızın hayatları güzel olur...

Anonymus552223

Öluyu gomun bence, digerlerine bisey bulasmasin. Geri kalanlarina saglik. Cok yavru dogunca bazilari öluyor zaten. Aci cekecegine ölmus yavrucuk.

Anonymus813797

Pendik’te yaşıyorlar şuan. Ama eğer güvenli bir yuva bulursam pendik dışına yollayabilirim büyüdüklerinde. Anneleri bizden ayrılırsa depresyona girer çünkü çok alıştı bize. İki gün uzaklaştık diye ağlamıştı hatta. Bir de yavrularına çok düşkün ölü yavruyu gitmiş diğer yavrularının arasına koymuş ısınsın diye çok üzüldüm :( aldıktan sonra çok bağırdı :(

Anonymus813797

Gömdüm zaten ama çok uzağa gömdüm çünkü burada annesi çıkarır birde onu geri getirir. Hem diğerlerinim de enfeksiyon kapmaması için en iyi seçenek bu...