Doberman İçin Gerekli İhtiyaçalar Nelerdir?

Kuz_Ceb

Merhaba, Doberman almayı düşünüyorum nereden almalıyım? İstanbul içindeki yerleri söylerseniz sevinirim. Birde mama, tasma tipi, oyuncak vb. şeyleri hangi marka/tür almalıyım söylerseniz sevinirim. Daha önce hiç köpek bakmadım

9 CEVAP

Ayse_naz_G

İlk önce mama alın;
-N&D
-Matisse öneririm
Tasma olarak
-Göğüs tasması öneririm
oyuncak olarak;
-Top
-Bu şeyin ismini bilmiyorum https://www.petlebi.com/kopek-urunleri/pet-style-ipten-orgu-dugumlu-dis-ipi-kopek-oyuncagi-45cm.html

Son olarak ALACAĞIM demişsiniz SAHİPLENECEĞİM diyecektiniz herhalde...?

Ayse_naz_G

baskın ırklarda tabiki yetişkin olduklarında kontrol amaçlı boyun tasması kullanılabilir ama küçükken kullanılmamalı

Once cevrenizdeki barınaklara bakın büyük ihtimalle olmaz ancak bir şansınızı deneyin olmazsa bursak9 kennel veya burkem gibi güvenilir çiftlikler var oradan alabilirsiniz. Mama olarak asla N&D gibi saçma sapan markalari tercih etmeyin ben Los canis ve Royal canın kullanıyorum Royal canın cok pahalı ancak Los canisi tavsiye edebilirim çok kaliteli ve güvenilir bir marka Los canis mama çeşitlerinden rescue hariç hepsini kullanabilirsiniz

Tabii ki köpek 5 aylık olana kadar göğüs tasması veya iç tarafı yumuşak olan boyun tasmalarindan kullanılmalı ancak ondan sonra her tür yazmayı kullanabilir hiç sıkıntı olmaz

Ancak ben en çok Bomber ve hunter serisini beğeniyorum .

Tasma olarak Doberman pitbull vb baskın ve güçlü köpeklerde göğüs tasması kullanılmaz boyun tasması takın köpeğe bir zararı yoktur

Doberman çok dominant (baskın) bir ırktır ona patronun kim olduğunu göstermeniz gerekiyor bunun içinde yürüyüşler çok önemli. Köpek biraz büyüdükten sonra boğma tasma kullanabilirsiniz (bir süreliğine) yemeğini asla önüne bırakmayın özellikle ilk sahiplendiginizde yemeğini koyun sonra 50 60 saniye içinde geri alın ve 10 dk sonra tekrar verin asla yanınızda yatmasına izin vermeyin giremeyeceği yerler olsun kapıyı açık olsa bile girmemeli.

Kendisini size zorla sevdirmeyi , yanınızda yatması , diğer köpeklere karşı agresif olması ve oyuncağına yada yemeğine yaklastirmamasi dominantlik belirtileridir