Acil 2 Haftalık Yetim Kedi

ceydaazakli

3 gün önce bir köpeğin elinden 2 haftalık yetim kediyi kurtardım, annesi yok çok aradım bulamadım. Eve getirmek zorunda kaldım, gayet sağlıklı süt tozu alıp öyle mama yapıyorum 3 saatte bir besliyorum ama kedi geldiğinden beri kaka yapmıyor bilen biri varsa acil yardım edebilir mi?

7 CEVAP

lokum_british

Mamasını yedirdikten sonra her seferinde nemli pamukla poposuna masaj yaparak tuvaletini yaptırmanız gerekiyor. Ayrıca mamasını içirirken sakın kediyi insan bebek beslerken yaptığımız gibi ters çevirmeyin. Sütünü içerken ayakları yere dönük olacak, sadece kafasını yukarı doğru hafif kaldırın sütü içirirken. Ters çevirip içirirseniz sıvı ciğerlerine gider ve öldürücü olabilir.

Çünkü yedirdikten sonra ilk önce çişini yapması için midesini, daha sonra kakasını yapması için de poposunu hafif suyla ıslatılmış pamukla ovalamanız gerekiyor ama kedi her seferinde tuvaletini yapmaz

pinarcaya

Her mama yedirdikten hemen sonra karnina masaj yapa yapa kakasini cisini yaptirmaniz lazim. Internette videolar var. Ordan izleyebilirsiniz.

pinarcaya

Cok kucuk oldugu icin henuz kendisi yapamaz bu isi. Normalde annesi yaptiriyor ama maalesef annesiz kalmis :(

Anonymus552223

İlik suyla islatilmis pamukla poposuna, karnina hafif masaj, gunde en az uc dort kere yaptirin. Cok uzun sure uc gun insallah problem olmaz. Normalde anneleri yalayarak yaptiriyor.

Sselin1

Dedikleri gibi poposuna masaj yapın ama uzun süredir kakasını yaptırmadığınız icin kabız olmuştur eğer masaja ragmen yapmazsa çok az zeytinyağı içirin yine yapmazsa bebelac yenidogan maması alın ishal olmasını sağlar bu mama zaman kaybetmeyin ama

Anonymus552223

Nasil oldu kedicik? Yapabildi mi? Her gecen zaman aleyhine isliyor yazdiklarimizi gordunuz ve uyguladiysaniz cevap verebilir misiniz merak ettim. 3 gun kucuk bir kedi icin cok uzun bir sure cunku