Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Köpeğinize tuvalet eğitimini nasıl verdiniz?

zeynosece
zeynosece

2898


Gölge'nin altını bezliyorum bebekliğinden beri ve artık tuvaleti öğrenmesi gerekiyor. Cane corso gibi büyük ırk bir köpeğe ömür boyu bez takamam sonuçta. Bu arada kızım yaklaşık 4 buçuk aylık ve çok inat tuvalet eğitimi konusunda önerilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum, teşekkürler :)


14 Cevap

Zaraki2
Zaraki2

852


tuvaleti nereye yapmasını istiyorsan zeyno oraya (tuvaleti gelmeye yakın tahmin edilebilir herhalde)oturtur bunu 1 hafta kadar yap ve o müddet içinde köpeğinle ilgilenmeyi o alanların yakınında yap sonra kendıliginden gitmeye baslar


Simgeecc
Simgeecc

963


Belirli saatlerde yemeğini ver ve verdiğin saatten 25-30 dakika sonra tuvalet yerine götür (zaten yerleri koklar) ama dışarda yapmasini istiyorsan dışarı çıkart ve yapana kadar beklet veya gezdir. Kopekler çoğunlukla yaptiklari yerleri koklayıp yakın bir yere yaparlar yanı halıya bir kere işediyse yine oralara yaparlar. Oray'ı iyice silin sonrada sirkeyle silin sirke kokusu o kokuyu yok ediyor. Umarım yardımcı olur :)


zeynosece
zeynosece

2898


Teşekkür ederim :)


Zaraki2
Zaraki2

852


ö.d


Kuti
Kuti

741


Ödül mamaları ile alıştır istediğin yere yapınca ödül maması ver aferim de kafasını okşa çok ise yariyo


zcerenoktay
zcerenoktay

21032


Ben kendi kopegimde hicbir yere alistirmadim yani her yer gazete kagidiydi. Sonra disari cikmaya baslayinca ilk gunden yapmaya basladi. Her yeri wc olarak goruyordu cunku. Zaten egitimle de kisa surede alisti evde yapmamaya.
bu sekilde alistirmamin nedeni onceden baktigim sibirya kurdundan dolayi. O gazeteye alismisti ve disari cikma vakti gelince 3 ay isemedi kaka yapmadi disari hep eve gelince gazete kagidina yapti. Sonradan ogrendigim kadariyla bazi kopeklerde bu gibi sorunlar olabiliyormus. O nedenle ilk yazdigim yontemi yaptim ve baya memnunum.
eviniz musaitse bence o sekilde yapin.


zcerenoktay
zcerenoktay

21032


Inat olabiliyor yani bazi kopekler. :)


zeynosece
zeynosece

2898


Benim köpeğim çok inatçı dediğim gibi altını bezliyodum halıyı koklayıp oraya yapıyodu şimdi bahçeye girip çıkıyor bi iki ödül verdim bahçeye yapınca hoşuna gitti ama tabi yine halıya yapmaya çalışıyo kızıp bahçeye atıyorum 10-15 dk kapıyı kapatıyorum biraz biraz alıştı gibi bakalım teşekkür ederim hepinize :)


brataltay
brataltay

655


Kakasını yaptığı yeri temizleme.iyice alışana kadar koklayıp aynı yere yapacaktır.alışana kadar ödül maması kullanmakta fayda var ben öyle yaptım.şu an 2 aylık ve öğrendi herşeyi


zeynosece
zeynosece

2898


Maşallah benim kızımın inadı olmasa yapacak da inat var işte


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
1005 Görüntüleme
14 Cevap
3 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor