Bonacibo Markası Nasildır ?

Serdar4848

Forumlarda kötülemişler ama linkte vericeğım mamanın iceriği nasıldır ?
Ben pek anlamam genelde protein oranına bakarım tahıllara falan.
Bilen veya köpeğinde kullanan var mı ?

Eğer tavsiye etmiyorsanız 150tl civarlarında 15kg mama tavsiye edebilir misiniz ?

Bonacibo kuzu etli & pirinçli

29 CEVAP

Suerk

“Kristal” denen madde nedir? Bahsi geçen araştırmalara nereden ulaştımız? Kaynak var mıdır ve güvenilir midir? Elbette kişisel deneyimler, bilimsel analizlerin yerini hiçbir şekilde tutamaz. Fakat kötüleyen yorumlarda herhangi bir kaynak belirtilmemiş olması da bana hiç güven vermiyor. Bonacibo kullanıyorum, bu kadar lanet bir mama olduğuna dişe dokunur kaynaklar gördüğüm takdirde hemen bırakırım. Fiyatının bu kadar uygun olması etleri üreticiden direkt almasına bağlanıyor. Ben de içeriğine dair mamanın kendi kaynaklarından başka bir kaynak veremeyeceğim için bir iddiam yok.

Suerk

Benim bildiğim kadarıyla “kristal” madde moleküllerinin belli bir sırayla katı ve geometrik bir biçim aldığı formdur. Bana bir madde formuna madde demek hatalı göründü.”Kristal adında bir madde bulunmuş” gibi bir söylem kaynak göstermedikçe söyleyen kişinin ne kadar bağırıp bağırmamasından bağımsız biçimde yanlıştır. Ben bonacibonun kendi analizleri dışında daha güvenilir bir kaynak göremedim. Markanın kendi analizlerinde de içeriği fiyatına göre hiç de fena değil. Bir kere içinde et var yani. Esaslı bir kaynak varsa lütfen paylaşınız.

İçerikte % 50 protein demiş ancak sakin inanmayın o mamanın ancak % 3 u hayvansal proteindir . 150 TLniz boşa gitmesin almayın

Serdar4848

@Mehmet_Turkoglu
Yani reflex mi yoksa los canis mi ?

Arada kaldım.sizde kopek besliyorsunuz bu konuda daha iyi bilirsiniz.

Ancak her köpek yemiyor mesela benim profilime göz atarsanız köpeklerimi görürsünüz Fox hariç hepsi sade olarak yiyor ancak fox yemediği için ben farklı bir karışım yapıyorum o karışımı da yemeyen köpek görmedim. İsterseniz yazabilirim verdiğim yemeği kopekteki farkı görürsünüz ancak biraz zahmetli

Erdmuygr986

yaş mamalarını aldım köpeğim kabız oldu, numunelerini verdim severek yedi fakat paketi alan bir arkadaşımızdan paketten denediğimizde yemedi. numunelerinin farklı olduğunu, içerikte yazılanın gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum. güvenmiyorum

Anonymus552223

Param yokken bir kez almak zorunda kaldim , kedime kepek yapti ve hala gecmedi. Onunla alakasi var mi bilmiyorum ama o mamayi verdikten sonra olmaya basladi. Sokak kedilerine dahi almadim bi daha da.

mialopez

Kısır dişi kedim için Bonacibo kısır kedi maması kullanıyorum yaklaşık 2 aydır falan. Aşırı severek yiyo. Veriyorum yine istiyor. Vermeyince huysuzluk ediyor. Hırçınlaşıyor. Sanki mama değil abur cubur veriyoruz arkadaşa. Bariz bir şekilde kilo aldı. Bonacibodan başka bir mamayı ağzına sürmüyor. Olumlu olarak söyleyenileceğim tek şey, tüyleri yumuşacık ve parlak dökülmesi az.

Zeus1616

Bonacibo benim kedime de ishal yapmisti Bir turlu duzelmedi ama tadini cok cok begendi Doktor da pek tavsiye etmedi sordugumda Bu fiyata en iyisi refleks alin dedi Onuda benim kedim sevmedi

satinalmayin

protein oranına bakmak hatadır protein oranını bitkisel yağ ile hemencecik yükseltirler aldanıyorsunuz.içindekilerde ilk 3 ibareye bakın et kurutulmuş et yüzdesi önemli et unu et proteini et yan türevi olmamalı o fiyata çok zor kendiniz alıp yapın daha iyi

zuhall

Bonacibo kotu. Ve maalesef ki 15kg ini 150 liraya alacaginiz her mama kotu olacaktir. 1kgi 10 liraya gelip de icinde et bulunmasini bekleyemezsiniz.

smgbkrccc

Ben bonicibo kullandım üç ay boyunca. Kedimi sahiplendiğim kişi bonicibo kullanıyor diye ondan almaya devam etmiştim, ilk kedi deneyimimdi ve içerik vs anlamıyordum. Sizin dediğiniz gibi ‘kullananlar memnun, burada üretildiği için ucuz güzel mama’ diyordum. Ama tamamen aldanmaca. Şu an brit care crazy kullanıyorum ve farklılık o kadar belli ki. Önceden hep sulu dışkı yapıyordu, ishal gibi değil ama yumuşaktı. Uzun tüylü olduğu için tüylerini temizliyordum her büyük tuvaletini yaptığı zaman. İki aydır tüylerinin kirlendiğini görmedim. Dışkısı düzeldi. Çok fazla mama tüketiyordu, üç kiloya yakın mama yiyordu ayda ve kilo almıyordu. Bağımlılık yaptığı ve içinde onu tatmin edecek miktarda protein vs olmadığı için yiyormuş. Şimdi 2 kilo alıyorum 1.5 ay yiyor. Çünkü et oranı tatmin olmasını sağlıyor ve kilo almaya başladı, bonicibo kullanırken çok zayıftı. Tüyleri parlaklaştı. Su içmesi bonicibodan sonra arttı bu da güzel bir şey. Bonicibo yerken hiç su içmiyordu ve sürekli mama yediği halde hiç mama yememiş gibi boğulacakmış gibi yer daha sonra kusardı, şu an böyle bir sorunumuz yok. Mamaları yere döküp oynardı her yer mama olurdu, şimdi böyle bir sorunumuz yok. Sadece bazen dışkısı bonicibodan daha kötü kokuyor bu da içeriğindeki etten dolayı. Sağlıklı olsun da gerisi mühim değil. Demem o ki bonicibo güzel bir mama değil. Şimdi ki aklım olsa hiç kullanmazdım. İlk geçiş döneminde iki mamayı karıştırıp veriyordum ve briti bulup briti yiyordu boniciboyu bırakıyordu çok aç kaldığında gidip bonicibodan yiyordu. Bağımlılık yapmasına rağmen nasıl kötü hissettiriyor ki o zaman bile özenle boniciboyu bıraktı. Ve şimdi boniciboyu önüne koyduğumda asla yüzüne bakmıyor. İkimiz içinde kötü bir deneyimdi. 100 lira verip 5 kilo alacağıma 100 liraya 2 kilo mama alırım, onun sağlığı güzel benimde aklım rahat olur.

Kedilerin ana besin kaynağı olan et yok mamada ne kadar iyi mama olabilir ayrıca? Tuz oranını saymıyorum bile tartışmaya değmez.
Mama içeriğinden anlamaya başladığımda verdiğim paraya üzüldüm. Çok şükür sağlığını bozacak kadar kullanmadım.

satinalmayin

Herkediye hermama iyi gelmez dişye başlıyan bazı cümleler varki >>>!
Arkadaşım şu kadar yıldır kullanıyor kedisi çok sağlıklı pırıl pırıl >>>!

Her hayvan kanser olmadan bir gün önce çok sağlıklı gözükür her hayvan şeker hastası olmadan idar yolları tıanmadan bir gün önce çok iyi durumda gözükür kaç kişi kan değerlerine baktırıyor böbrek ve karaciğer analizlerini yaptırıyor?
Bunlara cevabı olmuyanın izahı sadace kendiniş kandırır>!

Bbozyer

cidden besin değeri çok düşük bir mama, çocuğunuzun deri ve tüy sağlığını bozan, yeme düzenini bozan bir mama.