Bonacibo Markası Nasildır ?

Serdar4848

Forumlarda kötülemişler ama linkte vericeğım mamanın iceriği nasıldır ?
Ben pek anlamam genelde protein oranına bakarım tahıllara falan.
Bilen veya köpeğinde kullanan var mı ?

Eğer tavsiye etmiyorsanız 150tl civarlarında 15kg mama tavsiye edebilir misiniz ?

Bonacibo kuzu etli & pirinçli

29 CEVAP

bappatan

Benim yakın arkadaşımın kedisi tekir 15 yaşında ve bu zamana kadar sadece Micho mama kullandı. Bu zamana kadar 1 kere veterinere gitti o da kısırlaştırılmak için. Bence kandırılıyoruz. Biz nasıl tahıl tüketiyorsak onlar da tüketiyor. Sanki biz insanlar hep sağlıklı besleniyoruz. Bırakın Allah aşkına herke bir şey uyduruyor.

izmir_pet

Ayni seyi cok fazla paylastim bonacibo mito micho kedi mamalarinda. O yuzden uzatmak istemiyorum da bonacibo gercekten ciddi anlamda, icerige aldanmaksizin alinmayacak bir mama. İcerige aldanmayin kii bilmiyorum da zaten. İcerisinde cok zararli maddeler bulunuyor. O fiyata dusunmeden reflex alin. Bu fiyata daha iyisini alamassiniz. Reflex gercek et bulunmayan bir mama ama bu fiyata etlisini bulamassiniz

Gamzessven

@bappatan hayır içinde tahıl olduğu için kötülenmiyor ki bonacibo-mito-micho. İçinde tuz falan var kesinlikle hayvanların yememesi gereken şeyler var. Tabak tabak su içiyor hayvanlar o mamayla. Sizin arkadaşınızın kedisinde olmamış ama bir kediyi baz alarak bir şry olmuyor demek yanlış ki zaten onda da olmayacağının garantisi yok.

ben aldım bonacibo, kullanıyorum. royal caninde tabak tabak su içen kedim artık neredeyse 1/2 su içiyor. dışkısında hiçbir değişim olmadı. bu sıra tüy dökümü arttı, mevsimsel diye düşünüyorum hem vitamini de bitmişti. dün tekrar başladım vitaminine. içeriği hakkında sürekli bir şeyler yazılıyor, tutarlı ve gerçekçi bulmuyorum. dediğiniz şeylerin kaynağını asla göremiyorum. bu fiyata düzgün ürün olmazmış ne demek :D sizce ürün ne kadar pahalıysa o kadar iyi mi :D fransız markası royal canin mesela, orada kilosu 15 euro falan. sakın 6yla çarpıp bizdeki daha ucuz demeyin, gülmeye başlarım :D demek istediğim royal canin de orada ucuz, çünkü orada üretiliyor. oradaki insanların bütçesine hitap ediyor. burada royal canine tapılıyor. eminim ki n&d de o fiyatlardadır üretildiği yerde. burada üretiliyor, şeffaf fabrika anlayışı benimsenmiş. üretimine güvenmeyen insan bu anlayışı benimsemez.
iyi günler.

Faytekin

Bappatan sizin verdiginiz örnek șuna benziyor,sigara icip 100 yasina kadar yasayan da var, hic icmeyip 50 yasinda ölen de var, bu durumda sigara zararsiz diyebilirmiyiz

izmir_pet

Allah askina bilip bilmeden bana bilmem kimin kedisi 10 sene yasamis 20sene yasamis demeyin. İsterse 50sene yasasin bana kanit gosterin tm mi? Bana omrunu anlatmayin, mamanin icerigini anlatin. Madem anlasilmazliklar var anlatayim sizede. Sonra hala gelip burda micho guzel diyin. Bilmiyorsaniz bari emin konusmayin ya rica ediyorum, bu kadar canin vebaline girmeyin

Gamzessven

Her pahalı mama kaliteli değil ama ucuz bir mamanın sağlıklı et ve yeterli vitamin içerme ihtimali 0. Çünkü zaten bunları kullansa sattığı fiyatla para kazanamazlar. Yerli olmasıyla bir alakası yok yani ucuz olmasının. diyoruz ya kedilerin ana besin kaynağı et. Bonacibonun içinde et yok. royal canin de zaten çok iyi bir mama değil. Su içmesi azaldı diye bonacibo iyi anlamına gelmiyor. Sitesinde doğru düzgün içerik bilgisi yok zaten. İçinde tuz var, dışkıları kötü kokuyor,tüyleri dökülüyor. Bunları kullanan arkadaşımla gözlemledik ve çoğu insan öyle yazıyor buraya. bu belirtiler sizin kedinizde görünmeyebilir ama bu mamanın kediniz için uygun olduğu anlamına gelmiyor. Tekrar araştırmanızı öneririm

Serdar4848

@izmir_pet yanıtınız için teşekkürler.
Muhtemelen kullandığım mama bitince reflexe geçicem.

guineapigela

Cok kotu bi mama

guineapigela

Icerigine bakin rezalet

izmir_pet

mito micho bonacibo analizlerinde, iceriginde yuksek miktarda kristal icerdigi goruldu. Kristal bagirsaklari parcaliyan bir madde. Sonrasinda tuz orani nerdeyse en yuksek mamalar arasinda. Bobrek ve gozlere zararini siz dusunun. Ayrica bagimlilik yapici madde iceriyor. Kediler bagimli oluyor mamaya. Bu saglkli bir madde mi sizce? He birde icinde bir parca et var mi? Asla yok. Zaten bu kadar ucuzunda copten fazlasini bulamayiz. Hee tm butce yetmez alamazsiniz anlarim ama reflex alin. O da ucuz. En azindan bu zararalsri olmaz.
**son olarak bir ornek veriyim. Mitoyu sadece tadimlik vermeme ragmen, mamasi mito olmamasina ragmen kedimden kisa surece diskida kan gelmeye basladi. Mama degisimiyle 1haftada gecti. Daha uzun kullansaydim bagirsaklsri parcalanicakti. Buyrun hala guzel diyin

guineapigela

Izmir pet katiliyorum

Her kedi her mamaya aynı tepkiyi vermez. benim kedim de acana kullanmadı. sizin kediniz sorun yaşamışsa hemen mamaya bağlayamazsınız. ki zaten üretici firma da micho ve bonaciboyu aynı kefeye koymuyor.

Gamzessven

Aynı fiyat aralığında çoğu mamada gerçek et olmayabilir hadi bunu da anladık ama tuz ve bağımlılık yapıcı kullanmalarının hiçbir açıklaması yok.

selenasena

her yerde aynı şeyi paylaşıyorum ama :

http://kopeklerdebeslenme.blogspot.com/p/kopek-mamas-incelemeleri.html

mamaların içerikleri hayvanlarınızın sağlığı için önemlidir
lütfen dikkat edin