Veteriner Parazit Damlasını Yanlış Yere Yaptı

darknight53

Bugün parazitlerini yaptırdık ama eve geldiğimizde damla ensesinde değil omzundaydı kedi orayı kolayca yalayabiliyor ve yalayıncada kusacak gibi oluyor engel olamıyoruz sizce sıkıntı olur mu zehirlenme vs. ?

15 CEVAP

Sselin1

Yalamasına sakın izin vermeyin bildiğiniz zehir o zaten varsa yakalık takın yoksa siz temizleyin o bölgeyi

Sselin1

Kediniz zehirlenebilir bünyesi zayıfsa ölümüne bile sebep olabilir lütfen dikkat edin

lokum_british

Kedinizde pire yoksa ve dışarı çıkmıyorsa dış parazit yaptırmayın boşu boşuna. Ben hiç yaptırmadım, düzenli olarak tüylerini kontrol ediyorum ve tertemiz. Risk almaya gerek yok. Çok geçmiş olsun :(

-Asil-

Zehirlenir. İki defa biz de yaşadık anında ağzı köpürdü ağzını yıkayın hemen ve ilaca ulaşamaması için kıyafet bandana gibi bir şeyi varsa onu takın tamamen kuruyana kadar ulaşamasın ayrıca gözlemleyin her ihtimale karşı engelleyemiyor iseniz ilacı temizleyip veterinerde tekrarlatın bir dahaki gidişinizde de uyarırsanız böyle bir durum yaşadık diye daha dikkatli olurlar geçmiş olsun

darknight53

Arkadaş benim anlamadığım bu kadar kritik birşey nasıl yarım yamalak yapılıyor yok kaldık böyle yarına kadar , elimizde ne boyunluk var nede kıyafet , orasıda kapatılabilecek biryer değil boynunun yanıyla omzunun arasında biyerde sargı beziyle kapatsam hemen kayar gider hemde orayla daha içli dışlı olacağından daha çok yalar . Yarın ilk iş o veteriner müsvettesinin yanına gideceğim . Sövmemek için kendimi zor tutuyorum kedime birşey olursa yandı o herif ...

Sselin1

Ozaman o bölgeyi temizleyin silin güzelce yikayabiliyorsanız yıkayın hatta. Her ihtimale karşı da yoğurt içirin

Bgisan

Bir kazak kolunu kesip ön patilerinin geçeceği kesikler açın. En azından giydirebilirsiniz. Bu gecelik idare eder belki

darknight53

Sağolun tavsiyeleriniz için , nemli bir peçeteyle kıllarındaki ilacı temizledik derisine dokunmadık ama yalamayı kesti uyandığından beri . Annemde o kısmı bir kumaş parçasıyla kapatmayı başarmış üstüne kefirle yoğurt verdik pek risk kalmadı gibi şuanda evde koşturuyor :) Tek merak ettiğim şey parazit damlasının etkisi azalmış mıdır ? Mantıken kıllarında kalan ilaç birşeye etki etmez diye düşünüyorum beni bu konuda aydınlatırsanız çok mutlu olurum .

Sudeckmkc

Bir çorabın topuk kısmını kesin ve iki kol yeri açın kedinize giydirin yalayamasın. Bir kaşık yoğurt yedirin bir gün boyunca çıkarmayın ilacın etkisi eğer dışarı çıkan bir kedi değilse yeterli olur diye düşünüyorum

Bgisan

Sanıyorum iç paraziti damla olarak yaptırdınız. Önemli olan deriye temas etmesi zaten vetler sürerken deriye masaj yaparak sürüyorlar. Dışta kalan tüyün bir etkisi yok.

Eğer dış parazit ise o da deriye emilim için deriye Teması önemli.

Sonuç olarak önemli olan deri. Ama yine de eğer dış paraziti yoksa yaptırmayın bende yaptırmıyorum.

darknight53

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim bugün kedimde bir sıkıntı yoktu her zamanki gibi koşturup zıplıyordu ayrıca belki başka bir konu açmalıydım ama annem poposunu dün yere sürterken görmüş tuvaletini yaptıktan sonra , direk iç parazitten şüphelenmiştik ayrıca parazit zamanı yaklaşmıştı , bugün öyle birşey yapmadı umarım tekrarlamaz . Aslında ben hiç yaptırmayı düşünmüyordum ama orada sorduğumuzda uygun geldi yaptıralım dedik muhtemelen birdaha yaptırmayız . Tekrardan cevaplarınız için teşekkürler :)

Bgisan

Yere sürtüyorsa kızak hareketi diyorlar. Parazitten olabilir. Kumunu 24 saat sonra tamamen boşaltıp temizlemeyi unutmayın. Yumurtalar yaşayabiliyor.

Sselin1

İç parazit aşısı yaptırdıktan sonra dışkısına baktınız mı? eğer dışkısında parazit varsa 2 hafta sonra tekrar yaptırmanız gerekir

darknight53

Kumunda ve dışkısında herhangi bir parazite rastlamadım dışkısı düzgün duruyordu dağıtıp içine bakma imkanım olmadı ama temiz duruyordu yani parazit bakımından :D Ama kumu komple değiştireceğim zaten havadan nemlenmeye başlamıştı gitgide hemde baştan uğraşmayalım parazitlerle yapmışken tam olsun :)

Anonymus552223

Bizimki de hep poposunu yere surtuyor ama paraziti yok. Temizlemek icin yapiyor, rahata alişmis yalamak yerine haliya siliyo poposunu:(