Plastik Mama Ve Su Kabı

Arthur4

Plastikler zararlı olur mu acaba kedilere şu konulan bölümü her gün yine suyla temizliyorum dokundugumda böyle sanki değişik mi yumuşaklık oluyo yosunlu yüzeye dokunursun ya öyle ama üzerinde hiç bişey yok tertemiz biraz ovaladiktan sonra o yumuşaklık gidiyo

8 CEVAP

lokum_british

Plastik en sağlıksız malzeme ve bakteri yuvası. Çelik veya porselen kap kullanmalı ve gün aşırı yıkamalısınız. Ayrıca suyunu her gün tazelemelisiniz.

Sselin1

Plastik veya başka maddeden olsun. Kedinizin mama ve su kabını düzenli olarak yıkamanız lazım su koyuyorum diye kirlenmez sanmayın 2 günü geçirmeyin

PsLuna

Seramik kullanmak gerek. Mama kapları biraz pahalı ama 2 liraya bile geniş ağızlı, kaydıramayacakları kadar ağır çerez tabakları kaseler bulmak mümkün onların yerine. Temizlik açısından çok daha iyi olur.

TugbaAytekin

Benim duydugum kadariyla plastik kaplar kedilerin cene bolgesinde siyah nokta gibi seylere sebep oluyo

guineapigela

Sagliksiz ve zararli nekadar yikasanizda

Arthur4

Cevaplarınız için teşekkür ederim bugün seramik mama kapları aldım

srplzngl

En iyisi az gözenekli paslanmaz çelik.
O bahsettiğiniz kaygan yapının adı biyofilm. Biyofilm yüzeyinde ecoli ve listeri gibi bakteriler rahatlıkla tutunur.
Ben kedimin kaplarını günde 3-4 öğün sıcak suyla yıkayıp gece de sirkeli suya yatırıyorum. Bundan sonra seramik kap kullanacak olsanız bile mutlaka her öğünden sonra yıkayın.

busenur6

BAZI HAYVANLARIN PLASTİĞE KARŞI ALARJİLERİ VARDIR METAL VEYA SERAMİK ÖNERİRM