Kedim Çıldırdi

rkyeda

Kedimi kısırlastirdim 5 ay geçti fakat gece bı uyanıyorum elimi rahatsiz ediyo sonra gece beni 5 defa uyandiriyor sürekli miyavliyor kapiyi actigimiz anda kaçıyor bizle beraber 1 yılını geçirdi ama iyice çıldırdı birde sadece beni rahatsız ediyor sürekli odamda miyavliyor mama veriyorum yedigi anda yine gelip saldırıyor annemlerde işte dışarıyı istiyo evden sıkıldı diyor bende üzülüyorum ne yapmam gerek hiç bilmiyorum

15 CEVAP

sebnemgzm

Merhaba eda senin adına çok üzüldüm kediler evet dışarı canlıları her ne kadar evcilleştirilebilseler de netice de doğada yapmaları gereken herşeyi eve uyarlayıp yapıyorlar ve onlarda insanlar gibi değişik karakterdeler benimde bi kedim var bundan bi süre önce gece ellerimi ısırır hiç uyumaz sürekli beni gözetler yürürken ayaklarımızı ısırırdı ona sakin ve yumuşak yaklaş ve bunu herkese söyle onlarda öyle yapsınlar sinirlendiğinde kuyruğunu hızlı hızlı sallıyor öyle yaptığında da uzunca dokunma ona sakinleşmesini bekle ve evde ona yasaklı yerler varsa aç giremediği her yer için agresifleşiyor birde kısır kedi maması dene bakalım umarım düzelir.

Gamzessven

Hayır bu dışarı özlemi değil. Sokakta 4-5 yaşına gelmiş kediyi sahiplenmiş arkadaşım var. Onun kedisi bile alıştı eve ki sizinki de 1 yıldır evde yaşıyor. Gece sadece sizi rahatsız etmesinin anlamı da sizinle oyun oynamak istemesi bence. Evde yaşayan hiçbir kedi tekrar sokağa dönmek istemez diye düşünüyorum. Bizimki de sokak kapısına miyavlıyor ama apartman kapısını açınca bile korkuyor. Pencereden bakarken kamyon geçsin yine korkuyor. Bence kedinizle daha fazla oyun oynamaya çalışın. Koşturun biraz. Oyuncak alın. Sizi sevdiği için rahatsız ediyor. Ailenizin düşüncesine katılmıyorum.

Cansumuezza

kısacası onların mamadan sudan başka ilgiye sevgiye oyunada ihtiyçları var zaten 1 senedir sizinleyse ne anlatmak istediğini duruşundan bile anlamanız lazım.

Shokimurti

Dışarıyı isteme düşüncesini unutun bence de. Benim kedim sürekli dışarıyı seyreder pencereden kuşları izler takip eder evimiz zemin kat bi sabah ilk kez pencereden aşağı düştü bahçeye ve o kadar korktu ki atlayıp eve çıkmaya çalışıyor yüksek oldugundan çıkamadı çok korktu hemen gidip içeri aldım. Onlar için ev güvenli alanları demek. Dışarı onlar için yabancı ve güvensiz bi yer.
Davranışları ise size bir mesaj ve o mesajı sizin anlamanız gerekiyor. Benim kedim de çeşitli davranışlarla derdini isteğini anlatmak ister. İlgi ister oyun ister yemek ister oyuncagını ister bazen kaşıtılmak ister hepsini anlattıgı değişik davranışları var. Onları çözmek size kalmış, kedinizi iyi izleyin mesajını isteğini anlamaya çalışın. Yoksa sevepsiz yere bu davranışları sergilemesi mantıklı değil.
Ve lütfen dışarı gitme isteği gibi bi düşünceyi bence unutun o evinizi tek yuvası korunağı biliyor.

rkyeda

Kısır kuru mama kullanıyorum yaş mama 1 haftadır vermedim yumuşak davranmaya çalışıyorum ama aile bireyleri artık benim kediyi evde zorla tuttuğumu düşünüyorlar maalesef

Anonymus552223

Arasire tasmayla disarin cikarin bakalim belki enerjisini atar. Disarisiyla alakasi var mi onu gorursunuz hem. Muhtemelen korkacak zaten alisik degilse

rkyeda

Tasmayi taktigim anda kaçıyor elime aliyorum ipi saklaniyor bogulcak falan diye korkuyorum göğüslük ama yinede korkuyorum

rkyeda

Guncel

Gamzessven

Eve adapte olduktan sonra dışarıda yaşarken sahip oldukları yetileri de kaybediyorlar. Evde hazır maması suyu olduğu için. Yani sokağa bırakırsanız yaşaması muamma.

Cansumuezza

geceleri enerjisini attırmazsanız lazer top ip bs oyuncaklarla tabiiki rahatsız eder başınızda bekler bunun dışarıyla falan alakası yok kaldıki dışarısı dediğiniz yerde sokak insanların arabaların şehrin ortası. dışarda cennet bahçesi varda biz evde tutuyoruz gibi davranan insanlar var olacaktırda onlara aldırmayın. dışarıdakilerde evlere girmek istiyor sizin onunla oyun oynamanız lazım

rkyeda

Daha fazla oynamaya calisacagim ailem öyle diyor ama tabiki de bizde biliyoruz dışarıda yasayamayacagini bırakmayız asla sadece huysuzluk sorununu anlamaya calisiyoruz

Benim kedimdede gece miyavlaması vardı fakat buna sabır göstermeniz gerekiyor gerekirse uykumdan uyanıp onu sevdim kediler konuşamıyor diye bizleri anlamıyor anlamına gelmiyor ona neden böyle yapıyorsun oğlum/kızım demeyin sizin ve ailenizin onu çok sevdiğini söyleyin yumuşak konuşun miyavlama devam ederse tüylerine malt sürün yalansın saatlerce hem sakinleşir çok sabır gerektiren bi süreç umarım atlatırsınız

rkyeda

çok teşekurler bunu deneyeceğim 1 senedir benımle fakat son 1 aydır bu davranışları daha da arttı deneğimli olmadığım için sormak istedim

levi

Kedinize masaj yapmanız, sevmeniz lazım. Sadece daha fazla sevgiye ihtiyacı olduğunu anlatmaya çalışıyor. Çene altını okşamanız, başında iki kulağının arasına ve kulak altlarına hafif dairesel masajlar yapmanız onu rahatlatır.

rkyeda

Kesinlikle sevmeye çalışıyorum hatta eldiven aldım masaj yapabilmek için fakat ısırıyor kaciyo geceleri miyavladigi zaman sakinlistiremiyorum benim enerjimi de hissediyor