İleri Seviye Eğitim

UtkuTn

3 yasında golden retriever cinsi oğlum zaman zaman tasmasız beni iyi dinliyor takip mesafesini koruyor ama bazen arayı açıp fırlıyor. Yaptıgım bazı seyler ise yaramadı. Sizce ne yapmam gerek ?

2 CEVAP

Maalesef aynı sorun bizde de var. Bunun biraz da Goldenların mizacı ile alakası olduğunu düşünüyorum. Yanında ödül maması taşıyarak çözüm bulabilirsin çünkü 2-3 yaşından sonra öğrenilenler çok etkili olmuyor.

UtkuTn

Erken yasta bakmış olsaydim daha farklı alıştırmış olurdum. Karakteri oturmuş durumda ödül maması onu bir yere kadar etkiliyor :(