Mama ?

negatipol

Exotic shorthair bir kedim ve zayıf. 11 aylık bir kaç gün sonrada kısırlaştıracaz. 1 ay önceye kadar royal canin kullanıyorduk fakat iştahla yemiyordu hep zayıftı Pro plana geçmeye karar verdik yavaş yavaş geçtik ama zaten dökülen tüyleri aşırı dökülmeye başladı öyle böyle değil ne yapacağımızı bilmiyoruz. Kısırlaştırdıktan sonrada kısırlaştırılmış kedi maması kullanmak istemiyoruz zaten zayıf. ND iyi olur mu ?

4 CEVAP

Amon

ND güzel bir marka. İçeriği proplan ve royal canin ile kıyaslayınca çok çok daha iyi. Bence deneyebilirsiniz.

Shokimurti

Aşırı tüy dökümü büyük ihtimalle mevsim geçişinden kaynaklanıyordur. Bizimki de çok dökmeye başladı bugünlerde.

Ben mama değiştirirken hep küçük paket alıp denedim ve sevip sevmemesine göre değiştirdim. Bugüne kadar değişik mamalar denedim ama en son proplanı çok sevdi. Bazen aynı markanın değişik türlerini de denemelisiniz, tavuklu sevmese balıklı sevebilir yada etli vs. Bizimki etlisini sevmedi tavuklusunu çok seviyor.
ND mama çok kaliteli, kedinizin sevdiği marka/türü bulana kadar denemeye devam edin derim. Zorla sevmediği mamayı yedirmek olmaz bence.

Gamzessven

Mantıklı bir geçiş olur. Protein oranı yüksek mamalardan ND. Kedinizin yeterli besini almasını sağlayıp kilo da aldıracaktır. Denemenizde fayda var.

aslanefe00

ND herkes tarafından öneriliyor. bence önce az bir miktar al güzelse devam edersin