Kedim Sarı Renk Kusuyor

Erlsri

Arkadaslar kedim 1.30 saatte 2 kere kustu. Yemek yiyor ve yarim saat sonra falan kusuyor. Felicia kısırlaştırılmış somonlu mama kullanıyoruz. Rahatlamasi icin ne yapabilirim. Ilk defa böyle bi durumla karşılaşıyorum. Gecen hafta ip yutmuştu ondan degildir herhalde. 1 haftadir tuvalete cikmasinda sorun olmadi. Dün pencere acikken dışarıyı izliyodu tuylerini de taradiktan sonra kalan tüyler ucmasin diye elimi islatip tüylerini temizlemistim usuttu mu yoksa :( 1.fotograf ilk kusmasi 2.fotoğraf ikinci

7 CEVAP

Sedanurdrl

bizimkide dün hafif sarımsı kustu ama çiçeğin yaprağını yediği gibi kustu o yüzden problem yapmıyorum sizinki baya koyu, üşütmüş olabilir emin değilim takibide mideside rahatsız olabilir ıslak mama veriyorsanız üzerinde kekik serpebilirsiniz en azından biraz rahatlatır.

Erlsri

Yok islak mama vermiyoruz sadece kuru mama şimdi mamasini da kaldirdim bi 2saat falan vermeyeceğim bakalim yine kusacak mi

Ahsenbb

Sarı veya yeşil kusması hayra alamet değildir.
2 saat mama kendi yemicek uyucaktır kusmak kedileri cok yoruyor.Evde ev yoğurdu varsa dışarda bekletip ılık servis edebilirsiniz önüne midesini rahatlatsın.Ev yoğurdu yoksa kefir de olabilir ama belirtiler bunlardan sonra da devam ederse veterinere göstermeniz şart olabilir

Ahsenbb

Kefir vercekseniz eğer bir kaşık kefirle suyu karıştırıp verebilirsiniz

Ahsenbb

İyi gelecektir uyur bi süre endişe etmeyin mide rahatlatıcıya da gerek yoktu sizde doğal yöntemlerle rahatlatabilirsiniz her başına bişey geldiğinde veteriner önermiyorum ilerleyen yaşlarda vücudu alışıp tepki vermeyebilir ilaçlara yavru.Önce evdeki yöntemler en son çare veteriner bence.Ama bu demek değildir ki olmuş ateşi 40 derece evde tedavi et.Veteriner bayılır zaten gelsin bana iki aşı yapıp 100 tl alayım.Çok nadir veterinerler bu şekilde düşünmezler-gerçekten hayvan sevenler-.Gene yazdım da yazdım:).Uzun ömürler dilerim minik kuzunuzla

Erlsri

Geldigimizden beri hep uyuyor.12 den beri henuz mama yemedi :( veterinerin tavsiye ettigi ozel mamadan aldım midesine iyi gelecekmiş. Guzel dileginiz icin teşekkür ederim:) umarim herkes minnoş yavrusuyla uzun dolu dolu bi ömür yaşar:)

Erlsri

Veterinere götürdüm kusma onleyici ve mide rahatlatıcı igme yaptı. 24 saat içinde kusarsa kan sayımı yapilmasini istedi.